Sylwester Miejski 2018/2019 w Lublinie – wiemy, kto wystąpi

dj 865173 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Tegoroczny Sylwester Miejski w Lublinie odbędzie się na dwóch scenach muzycznych, gdzie zagrają DJ-e z Polski i Litwy. Scena zostanie ustawiona po dwóch stronach deptaka.

Tematem tegorocznej zabawy sylwestrowej będą obchody 450-lecia Unii Lubelskiej. Dokładnie 450 lat temu rozpoczęły się negocjacje polsko-litewskie na temat tworzenia Rzeczypospolitej Obojga Narodów, która dziś nazywa się Unią Lubelską.

Sylwester Miejski 2018/2019 w Lublinie odbędzie się na dwóch scenach – po dwóch stronach deptaka Krakowskiego Przedmieścia. Na placu Łokietka stanie scena polska, na placu Litewskim, obok pomnika Unii Lubelskiej, scena litewska.

„Deptak i przestrzeń pomiędzy scenami stanie się jedną wielką sceną wydarzeń, tańca, dobrej atmosfery – jak na wielkiej, miejskiej domówce. W Nowy Rok uczestnicy wejdą bawiąc się w różnych klimatach muzycznych” – zapowiada Katarzyna Duma z lubelskiego ratusza.

Główne sceny uzupełni trzecia, na której pojawią się sztukmistrze. Wszystko to będzie się działo pod wyjątkowym, przygotowanym na tę okazję świetlnym dachem, który rozciągnie się nad całym deptakiem.

„O północy przywitamy Nowy Rok wśród wystrzałów srebrzystego, mieniącego się w blasku świateł confetti. Do współpracy zaprosiliśmy szereg restauracji i barów działających w przestrzeni deptaka, aby razem z nimi stworzyć wyjątkowy wieczór dla mieszkańców naszego miasta” – mówią organizatorzy.

Scena litewska / pl. Litewski / godz. 22.00-1.00

+ Noruišis (Žilvinas Noruišis) jest DJ-em od prawie 20 lat. Jego pasją jest muzyka lat 60. i 70. Jego ostatnie sety są bardziej elektroniczne, uwzględniające dokonania europejskich producentów z dziedzin jazzu, hip-hopu, neo soul i lo-fi pop.

+ Eroot (Erik Berezok) jest jednym z najsilniejszych na Litwie DJ-ów czerpiących z muzyki reggae. Wielokrotnie przynosił moc pozytywnej muzyki na liczne parkiety, wykorzystując swój niewątpliwy gust i bogatą kolekcję winyli. Artysta do swoich setów wprowadza niezapomniane i barwne połączenie reggae i wszelkiego rodzaju dubowych smaków, które można usłyszeć również w jego wszystkich miksowanych nagraniach winylowych. Eroot wielokrotnie reprezentował litewską scenę DJ-ską.

DJ-om będą towarzyszyć polscy muzycy, którzy przygotowują specjalny materiał muzyczny.

Scena polska / pl. Łokietka / godz. 22.00-1.00

Na scenie polskiej zobaczymy i usłyszymy specjalne, jedyne w swoim rodzaju, stworzone na tę wyjątkową noc, muzyczne połączenie najbardziej rock-and-rollowych lubelskich muzyków z zespołów Backbeat, LSB z udziałem Łukasza Jemioły i wielu innych zaproszonych artystów.

Czytaj także: Tegoroczny sylwester w Lublinie odbędzie się bez pokazu fajerwerków

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ja natomiast chciałabym po prostu życzyć Wam szczęśliwego Nowego Roku, bez względu jak i gdzie będziecie się bawili.  Chciałam w tym roku z moim zespołem zagrać dla Was, nie udało się. Mam nadzieję do zobaczenia w roku przyszłym, a zespołom występującym na Sylwestra życzę full energii, wspaniałej publiczności i owacji na każdym koncercie.  Pozdrawiam Was i przesyłam całuski dla Was wszystkich.  SoniaM