Studenci rozliczą twój PIT. Za darmo!

PIT 37 jak rozliczyć
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

To dobra wiadomość dla wszystkich zabieganych, którzy do tej pory nie znaleźli jeszcze dość czasu i motywacji do zmierzenia się z deklaracjami podatkowymi. Bezinteresownie zajmą się nimi studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Najpopularniejszą w Polsce deklaracją podatkową jest PIT-37, przeznaczony dla osób, które w minionym roku uzyskały przychód z tytułu wynagrodzenia pracowniczego, zasiłku, emerytury, renty, a także w ramach umów zlecenia i umów o dzieło. Termin na złożenie deklaracji podatkowej upływa z końcem kwietnia.

Rozliczając PIT w 2018 roku należy pamiętać o zmianach kwoty wolnej od podatku. Dla zarabiających poniżej 6600 zł rocznie podatek wyniesie 0 zł. Rządzący podnieśli kwotę wolną od podatku, ale tylko dla osób najmniej zarabiających, a zlikwidowali ją dla zarabiających najwięcej. Czytaj także: Zmiany w kwocie wolnej od podatku

Wygodną alternatywą zdaje się być możliwość rozliczenia PIT-a na swoim komputerze i przesłanie go pocztą elektroniczną do odpowiedniego urzędu. Poza oficjalnym, sygnowanym przez Ministerstwo Finansów, dedykowanym oprogramowaniem istnieje wiele witryn internetowych i aplikacji.

Gdzie rozliczyć PIT w Lublinie?

Studenci z Koła Rachunkowości i Podatków KUL już po raz kolejny organizują Dzień Podatkowy. Szybko i bezpłatnie rozliczą Twój PIT i to ZA DARMO! W czwartek, 22 marca w godzinach 11:00 – 17:00 dyżur podatkowy pełnić będą studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i pracownicy Urzędu Skarbowego w budynku uczelni Collegium Jana Pawła II, Al. Racławickie 14.

Co należy ze sobą zabrać? Dowód osobisty, informacje o uzyskanych dochodach za rok 2017 (PIT-11), kwota przychodu z zeznania za 2016 rok (w celu autoryzacji zeznania składanego przez Internet), numer PESEL dzieci (jeżeli przysługuje ulga na dzieci), dokumenty potwierdzające przysługujące odliczenia (np. za lekarstwa, Internet), numer KRS organizacji pożytku publicznego (jeśli chcesz przekazać swój 1% podatku).

Jak długo czeka się na zwrot podatku?

Na zwrot z podatku w 2018 roku będziemy czekać do nawet 3 miesięcy – dla składających formularz do 30 kwietnia zwrot może nadejść nawet pod koniec lipca. Zwrot można uzyskać w gotówce lub przelewem na nasze konto. Szybciej uzyskamy zwrot, jeśli szybciej rozliczymy PIT i zrobimy to przez internet.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.