Lublin stolicą pływania – Akademickie Mistrzostwa Polski

grafika Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu
fot. Materiał organizatora

Tysiąc uczestników zobaczymy podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu! Jedne z największych zawodów akademickich odbędą się 12-14 kwietnia w AQUA Lublin.

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu

Od utworzenia kompleksu AQUA Lublin (2015 rok) tylko trzy razy w Lublinie nie zorganizowano Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. Jedne z największych zawodów akademickich odbędą się po raz szósty w AQUA Lublin. Prawie tysiąc pływaków reprezentujących osiemdziesiąt uczelni z całej Polski powalczy o medale w dniach 13-14 kwietnia. Dzień wcześniej będą mogli zapoznać się z niecką lubelskiego basenu – w godzinach 17:00-20:30 zaplanowano rozpływanie.

woda, basen, pływak
fot. Materiał organizatora

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu to nie lada wyzwanie dla organizatorów, szczególnie jeśli jest to już po raz szósty! Chciałabym utrzymać poziom organizacji mistrzostw na bardzo wysokim poziomie, tak by zawodnicy, trenerzy i widzowie byli zadowoleni. Zależy mi, aby w momencie opuszczania naszego miasta Lublin towarzyszyły im miłe wspomnienia. Już czekam na wypełnione trybuny przez studentów z całej Polski i mam nadzieję, że w najbliższy weekend zapanuje tu prawdziwie sportowa i akademicka atmosfera, pełna zdrowej rywalizacji. Mam nadzieję, że stres, który towarzyszy przed zawodami, wkrótce zamieni się na ogrom satysfakcji – mówi Natalia Trybulska, koordynatorka AMP w pływaniu.

Kiedy wystartują Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu

Mistrzostwa w Lublinie wystartują blokiem eliminacyjnym w sobotę 13 kwietnia od godz. 9:00. Na 15:00 zaplanowano uroczyste otwarcie z seriami finałowymi na 50 i 200 m stylem klasycznym, 100 m stylem dowolnym, 50 i 200 m stylem grzbietowym, 100 m stylem motylkowym, 200 m stylem zmiennym oraz sztafety 4 x 50 m stylem dowolnym.

W niedzielę 14 kwietnia o godz. 9:00 rozpocznie się drugi blok eliminacyjny. Popołudniowe serie finałowe wystartują już od godz. 14:00. Oglądać będzie można rywalizację na 50 i 200 m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym, 50 i 200 m stylem motylkowym, 100 m stylem grzbietowym, 100 m stylem zmiennym oraz sztafety 4 x 50 stylem dowolnym mix i 4 x 50 stylem zmiennym.

woda, basen, pływak
fot. Materiał organizatora

W ten weekend odbywają się w Lublinie Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Serdecznie zapraszam na obiekt AQUA Lublin i zachęcam do kibicowania. Z kolegami i koleżankami powalczymy o jak najlepsze rezultaty. To ważny przystanek na drodze do Igrzysk Olimpijskich – zapowiada Adela Piskorska z UMCS Lublin, szósta pływaczka na świecie na 50m stylem grzbietowym.

Transmisje z mistrzostw będzie można śledzić również na YouTube pasjaAZS. Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu, których organizatorem jest Klub Środowiskowy AZS Lublin, wsparło Miasto Lublin.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.