Lublin: Spożywali alkohol i śmiecili na Placu Litewskim. Na widok strażników zaczęli uciekać

Fontanna na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec grupy osób, które spożywały alkohol oraz zaśmiecały Plac Litewski. Mężczyźni na widok strażników zaczęli uciekać w różnych kierunkach.

Do zdarzenia doszło 4 czerwca około godz. 22.45 na Placu Litewskim w Lublinie. Pracownik Centrum Zarządzania Kryzysowego z monitoringu miejskiego zauważył grupkę trzech mężczyzn, którzy w miejscu publicznym spożywali alkohol i śmiecili.

Na miejsce został skierowany patrol straży miejskiej. Na widok strażników mężczyźni zaczęli uciekać, rozbiegając się w różnych kierunkach. Jeden z nich został ujęty przez strażników na Placu Czechowicza, drugi natomiast został ujęty przez firmę ochroniarską i policję.

Na sprawców zostały nałożone mandaty karne za spożywanie alkoholu i zaśmiecanie miejsca publicznego. Po zakończonej interwencji mężczyźni oddalili się w stronę ul. 3 maja, jednak nadal byli obserwowani przy pomocy kamer monitoringu.

Po chwili dyżurny zauważył, że dołącza do nich trzeci mężczyzna, który poprzednio zbiegł z miejsca wykroczenia. Strażnicy podjęli wobec niego czynności. Mężczyzna przyznał się do popełnienia wykroczeń i również został ukarany mandatami za spożywanie alkoholu oraz zaśmiecanie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.