Lublin solidarny z Gdańskiem. Pikieta, księga kondolencyjna i podświetlona Arena

DSC02349 e1471415367553
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Władze Lublina solidaryzują się z Gdańskiem, który dzisiaj stracił swojego prezydenta. Pikieta przed ratuszem, księga kondolencji i podświetlona Arena Lublin w kolory flagi Gdańska.

„Nie sposób wyrazić ogromu bólu. Paweł był moim przyjacielem, wybitnym samorządowcem, całym sercem oddanym swojemu miastu i mieszkańcom. Trudno wypełnić pustkę, która zostaje po takich osobach, jak On” – napisał na swoim facebookowym profilu Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Od godz. 16.00 przed budynkiem lubelskiego ratusza wyłożono księgę kondolencyjną, w której mieszkańcy Lublina mogą się wpisywać ku pamięci zmarłego Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

Na godzinę 18.00 na placu Łokietka zaplanowano spotkanie przeciw nienawiści i przemocy, ku pamięci Pawła Adamowicza.

„Jesteśmy wstrząśnięci tragedią, która wydarzyła się w Gdańsku, dotknęła Rodzinę prezydenta Adamowicza i mieszkańców tego miasta. Łączymy się z nimi w bólu. W geście solidarności z Gdańskiem dziś stadion Arena Lublin będzie podświetlony w kolorach flagi Gdańska” – informuje lubelski ratusz.

Jutro w południe przy dźwiękach hejnału Lublina flaga miasta na balkonie ratusza zostanie opuszczona do połowy masztu. Po hejnale miejski trębacz zagra melodię „Cisza”.

Przeczytaj także:

>> Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Zmarł po ataku nożownika

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.