Lublin. Skontrolowali blisko 600 kierowców. Dziewiętnastu z nich straciło prawo jazdy

kontrola trzeźwości
Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podsumowali weekend na drogach. Prawie 20 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Od piątku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzili akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Podczas prowadzonych działań znaczącą rolę pełnili policjanci grupy „SPEED”, dla których priorytetem było ujawnianie szczególnie niebezpiecznych zachowań.

Od piątku do niedzieli policjanci ujawnili blisko 600 wykroczeń. Większość z nich dotyczyła nadmiernej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali, aż 19 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Dodatkowo policjanci ujawnili 4 kierujących pod wpływem alkoholu. Jednym z nich był 22-latek, mający prawo jazdy zaledwie od kilku miesięcy. Mężczyzna spowodował kolizję na Alejach Zygmuntowskich, mając w organizmie promil alkoholu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.