Lublin. Sklep z elektroniką otwarty mimo obostrzeń. Można w nim zrobić zakupy

Sklep RTV Euro AGD przy ul. Orkana otwarty mimo obostrzeń
Sklep RTV Euro AGD przy ul. Orkana otwarty mimo obostrzeń | fot. czytelnik Grzesiek

Od soboty w całej Polsce obowiązują nowe obostrzenia. Sklepy w galeriach handlowych muszą być zamknięte do 9 kwietnia. Jak się okazje nie dotyczy to wszystkich. W tym sklepie z elektroniką klienci mogą zrobić zakupy normalnie.

Zamknięte sklepy w galeriach handlowych

W sobotę zaczęło obowiązywać rozporządzenie wprowadzające ogólnopolski lockdown do 9 kwietnia. Nie mogą działać hotele (z pewnymi wyjątkami) czy kina, a w galeriach handlowych czynne są tylko niektóre sklepy.

Rząd zdecydował się na ograniczenie działania galerii i centrów handlowych, w których otwarte są sklepy spożywcze, apteki i drogerie, a także salony prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne, z artykułami budowlanymi oraz do domu.

Sklepy odzieżowe czy obuwnicze mogą działać pod warunkiem, że znajdują się na wolnej przestrzeni, poza centrum handlowym. Ta sama zasada dotyczy sklepów z elektroniką. Tutaj znaczenie ma powierzchnia sklepu – ograniczenia dotyczą placówek o powierzchni powyżej 2000 mkw.

CZYTAJ TAKŻE:
Czy sklepy meblowe Ikea, Jysk, Agata Meble i budowlane Obi, Leroy Merlin są otwarte?

Sklep RTV Euro AGD otwarty mimo obostrzeń

Dzięki tym przepisom mieszkańcy Lublina, mimo obowiązujących obostrzeń, mogą zrobić zakupy w sklepie elektronicznym RTV Euro AGD mieszczący się w pasażu handlowym przy ul. Orkana, gdzie obecnie funkcjonuje sklep Kaufland, a dawniej Tesco.

Sklep RTV Euro AGD przy ul. Orkana może funkcjonować, ponieważ mieści się w pasażu handlowym i jego wielkość nie przekracza 2 tys. mkw. Z kartki zamieszczonej przed wejściem do lokalu dowiadujemy się, że w sklepie może przebywać jednocześnie 52 klientów.

Z informacji zamieszczonej na stronie sieci możemy przeczytać, że sklep jest czynny od poniedziałku do soboty w godz. 9-21 i w niedziele handlowe w godz. 10-20. Pozostałe sklepy sieci RTV Euro AGD w Lublinie pozostają zamknięte do 9 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE:
Które sklepy Media Markt, RTV Euro AGD i Media Expert są otwarte? LISTA

Sytuacja w sklepach RTV Euro AGD w Lublinie
Sytuacja w sklepach RTV Euro AGD w Lublinie

W Polsce niektóre sklepy RTV Euro AGD zamieniono na punkty wydań zamówień internetowych. W Lublinie nie zdecydowano się na takie działanie w zamkniętych salonach.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Super, że są przedsiębiorcy tacy jak RTV EURO AGD, którzy omijają obostrzenia. BRAWO!