Lublin rozbłyśnie w ukraińskich barwach. Prezydent: „Gest solidarności z Ukrainą”

flaga ukrainy
Flaga Ukrainy | fot. pixabay

W geście solidarności z Ukrainą, iluminacje na Placu Litewskim będą rozświetlać się w żółto-niebieskich barwach flagi Ukrainy. W barwach ukraińskich zaświeci się również stadion Arena Lublin.

Lublin solidarny z Ukrainą

„W obliczu agresji Rosji wobec Ukrainy nie możemy pozostać obojętni. Liczę na to, że zarówno Polska, jak i Unia Europejska oraz NATO podejmą zdecydowane kroki wobec państwa, które otwarcie i brutalnie łamie prawo międzynarodowe. Pamiętajmy o naszych przyjaciołach w Ukrainie i mieszkających w Lublinie obywatelach Ukrainy. Jako wyraz naszej solidarności przez najbliższe dni Plac Litewski rozświetli się w żółto-niebieskich barwach flagi Ukrainy. W ten symboliczny sposób, chcemy wyrazić wsparcie naszym sąsiadom” – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Dzisiaj (wtorek, 22 lutego) o godz. 17.00 na Placu Litewskim odbędzie się spotkanie mieszkańców Lublina, w tym obywateli Ukrainy, którzy na co dzień studiują i pracują w naszym mieście. Spotkanie organizowane jest przez środowiska ukraińskie we współpracy z Urzędem Miasta Lublin.

Również od dzisiaj (wtorek, 22 lutego) do niedzieli (27 lutego) o godz. 17.00 iluminacje na Placu Litewskim będą rozświetlać się w żółto-niebieskich barwach flagi Ukrainy. Dzisiaj od godz. 18.00, w barwach ukraińskich zaświeci się również Arena Lublin.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.