Lublin robi drugie podejście do przedłużenia ważnej ulicy. 80 domów zrównają z ziemią

Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca '80
Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca '80 | fot. Miasto Lublin

Lublin ponownie ogłosił przetarg na budowę ponad kilometrowego odcinka przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80. Budowa wiąże się z wyburzeniem 146 budynków, w tym 80 mieszkalnych. Zainteresowane firmy mają czas do 20 lutego na przedstawienie swoich ofert.

Postępowanie dotyczy budowy około 1100 m brakującego odcinka ul. Lubelskiego Lipca ’80, od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej. Drogę przewidziano na całej długości jako dwujezdniową, trzypasową, z buspasami.

Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, budowę dwóch sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach z ul. Włościańską i ul. Cukrowniczą. Przebudowane również zostaną odcinki ulic bocznych m.in. Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i Dzierżawnej.

Budowa przedłużenia ulicy wiąże się z wyburzeniem 146 budynków, w tym 80 mieszkalnych. Na tę inwestycję miasto dostało 65 mln zł z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Drugie podejście do przedłużenia ulicy

Ratusz zakładał, że prace związane z realizacją inwestycji rozpoczną się jeszcze w 2022 r. Na ten cel planował przeznaczyć 71,4 mln złotych, lecz rzeczywistość okazała się bardzo brutalna. Najtańsza oferta, złożona przez PRD Lubartów, opiewała na kwotę niemal 98 mln złotych. Znaczna rozbieżność kwotowa była powodem unieważnienia przetargu.

„Nie rezygnujemy z tej inwestycji. Po zmianie sposobu finansowania tego zadania, mając na względzie zapisy Wieloletniej Prognozy Finansowej, ogłaszamy kolejne postępowanie przetargowe. Otrzymane dofinansowanie ze środków Programu Inwestycji Strategicznych jest nadal obowiązujące i w żaden sposób na ten moment niezagrożone” – zapewnia Artur Szymczyk, Zastępca Prezydent Miasta Lublin.

Miasto czeka na oferty zainteresowanych firm do 20 lutego. Czas na realizację inwestycji to 21 miesięcy od daty podpisania umowy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.