Lublin: Przelała pieniądze „amerykańskiemu biznesmenowi”. Straciła ponad 120 tys. zł

biznesmen przedsiębiorca
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Łatwowierność okazała się fatalna w skutkach dla mieszkanki Lublina, która padła ofiarą oszusta podającego się za amerykańskiego biznesmena. Kobieta przelała mu ponad 120 tys. zł.

Ze ustaleń policjantów wynika, że 58-latka poznała przez internet mężczyznę. Nieznajomy przedstawił się jako Jay Elio i podał, że jest amerykańskim biznesmenem. Korespondencja pomiędzy nimi przebiegała w języku angielskim.

Wirtualna znajomość z rzekomym biznesmenem po krótkim czasie nabrała tempa, bowiem oświadczył, że posiada 3,5 tony złota, ale brakuje mu pieniędzy na transport samolotowy i poprosił o pożyczkę. Kobieta dokonała dwóch przelewów bankowych.

Następnie mężczyzna powiadomił 58-latkę, że został zatrzymany na lotnisku w Melbourne i tam musi opłacić cło za złoto i poprosił o kolejne pieniądze. Pokrzywdzona wykonała trzeci przelew.

Kiedy ponownie skontaktowała się z mężczyzną, ten potwierdził otrzymanie pieniędzy i ponownie poprosił o pieniądze, tym razem 80 000 dolarów. To wzbudziło u 58-latki podejrzenie oszustwa i już więcej nie kontaktowała się z mężczyzną. W sumie kobieta przelała ponad 120 tys. zł.

Aktualizacja: Lublinianka straciła 120 tys. zł, bo uwierzyła w złoto amerykańskiego biznesmena. Oszuści zatrzymani

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.