Lublin. Przebudowa ronda Honorowych Krwiodawców. Zmieni się organizacja ruchu

Przebudowa ronda Krwiodawców w Lublinie | fot. Urząd Miasta Lublin

Od poniedziałku rusza kolejny etap przebudowy ronda Honorowych Krwiodawców. Prace drogowe przeniosą się na III ćwiartkę, co spowoduje zmianę organizacji ruchu na rondzie.

Ten etap przebudowy zakłada prace na ćwiartce al. Sikorskiego – Al. Racławickie. Z ruchu wyłączony zostanie odcinek Al. Racławickich w kierunku ronda Honorowych Krwiodawców i wlot al. Sikorskiego w kierunku al. Solidarności. Ruch dwukierunkowy będzie się odbywał na sąsiednich jezdniach z zastosowaniem przewiązek o nawierzchni bitumicznej.

Rondo nadal pozostanie skrzyżowaniem prostym, Al. Racławickie i al. Warszawska drogami z pierwszeństwem przejazdu, a wloty al. Sikorskiego i al. Warszawskiej ulicami podporządkowanymi. Dodatkowo, na czas prowadzonych robót drogowych lokalizację zmieni przystanek na al. Sikorskiego. Pojazdy komunikacji miejskiej będą oczekiwać na pasie ruchu za przejściem dla pieszych.

„Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać ok. osiem tygodni. Następnie rozpocznie się ostatni etap przebudowy obejmujący IV ćwiartkę ronda al. Kraśnicka – Al. Racławickie. Harmonogram prac zakłada przywrócenie podstawowej funkcji ronda czyli ruchu okrężnego przed okresem zimowym – w listopadzie” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zbudują ogromny zbiornik na deszczówkę

Zakres prac obejmuje budowę uzbrojenia podziemnego w postaci zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej. Zbiornik na deszczówkę pomieści 143 tys. litrów wody, która będzie odprowadzana do Czechówki, przez al. Sikorskiego. Dodatkowo zostaną wykonane elementy sygnalizacji świetlnej i trakcji trolejbusowej. Prowadzone będą także roboty drogowe polegające na zdjęciu starej nawierzchni i położeniu nowej.

Prace drogowe na rondzie Honorowych Krwiodawców, rozpoczęły się 21 kwietnia. Do tej pory objęły one połowę ronda (I i II ćwiartkę). Wykonano kanalizację deszczową i rury osłonowe pod sygnalizację świetlną. Wybudowano także kilkanaście fundamentów pod słupy trakcyjne. Powstała podbudowa pod ścieżkę rowerową i chodnik, ułożono krawężniki oraz podbudowę bitumiczną i warstwę wiążącą nawierzchni ulic.

Zmiana organizacji ruchu na Al. Racławickich

W związku z przebudową Al. Racławickich w najbliższym czasie nastąpią kolejne zmiany w organizacji ruchu. Na koniec sierpnia planowane jest przełożenie ruchu na jezdnię po stronie Liceum im. Staszica. Taka zmiana potrwa ok. miesiąca. Nieco później nastąpi również zamknięcie ul. Spadochroniarzy. Do połowy września zamknięte będzie skrzyżowanie ul. Popiełuszki z ul. Poniatowskiego, po czym nastąpi zamknięcie ul. Popiełuszki w stronę Domu Pomocy Społecznej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.