Lublin. Prowadząc sklep z odzieżą, oferowała klientom zyskowne inwestycje. Wyłudziła 2,3 mln zł

Mieszkanka Lublina stworzyła piramidę finansową i wyłudziła 2,3 mln zł
Mieszkanka Lublina stworzyła piramidę finansową i wyłudziła 2,3 mln zł | fot. KMP Lublin

Za stworzenie i prowadzenie piramidy finansowej odpowie 33-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta prowadząc sklep z ubraniami, oferowała swoim klientom zyskowne inwestycje. Wyłudziła 2,3 mln złotych.

Stworzyła piramidę finansową

Na piramidę finansową natrafili policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Z zebranych informacji wynikało, iż 33-letnia mieszkanka Lublina stworzyła piramidę finansową dzięki czemu według wstępnych szacunków oszukała około 60 osób na łączną kwotę 2,3 miliona złotych.

Kobieta prowadząc sklep z ubraniami zajmowała się również oferowaniem inwestycji mających przynieść szybkie zyski. Pieniądze miały być lokowane przez inne podmioty na giełdzie lub w kryptowaluty. Przestępczy proceder trwał od maja 2019 roku do stycznia 2020 roku.

Kobieta obiecywała swoim klientom szybki, wysokoprocentowy zysk, nawet na poziomie 30-40 procent tygodniowo. Chcąc wzbudzić zaufanie 33-latka początkowo wywiązywała się z przyjętych zobowiązań i wypłacała swoim klientom zarobione pieniądze. Później proponowała zainwestowanie, także tych środków.

Wszystkie te zabiegi osłabiały czujność pokrzywdzonych, a jednocześnie napędzały nowych klientów. Część z pokrzywdzonych to znajomi, a nawet członkowie rodziny. Pokrzywdzeni podkreślali, że kobieta była bardzo wiarygodna i wzbudzała ich zaufanie. Wśród jej klientów są osoby, które zaciągnęły kredyty i przekazały jej nawet po 100 tysięcy złotych.

Wobec podejrzanej zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego w kwocie 20 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy i obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora szczegółowo sprawdzają inne wątki tej sprawy.

33-latce grozi do 12 lat więzienia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ciekawe czy Dorote Brache znajdą. Ona zrobila piramidke na 18 mln. Takze w lublinie.