Lublin: Próby obciążeniowe wiaduktów na ul. Grygowej. Kiedy otwarcie?

Próby obciążeniowe wiaduktów na ul. Grygowej | UM Lublin

Dobiegają końca prace związane z budową czterech wiaduktów w ciągu ul. Grygowej. W czwartek odbyły się próby obciążeniowe nowo wybudowanych obiektów.

„Na wiaduktach na ul. Grygowej większość prac została już zakończona. Z zakresu całego zadania wykonawcy pozostało ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni, dokończenie montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz uporządkowanie terenu” – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

W czwartek wszystkie cztery nowo pobudowane obiekty w ciągu ulicy Grygowej przeszły testy obciążeniowe, które sprawdziły ich wytrzymałość przed oddaniem do użytku. Na wiadukty wjechało sześć pojazdów czteroosiowych o łącznej masie blisko 200 ton.

„Wyniki testów poznamy za około dwa tygodnie, kiedy to specjalistyczna firma odpowiadająca za pomiary przekaże nam raport ze swoich obliczeń. Jesteśmy jednak całkowicie spokojni, gdyż specjaliści pracujący na placu budowy, na podstawie danych z urządzeń pomiarowych informowali, że obiekty mają duży zapas do wartości granicznych, które mógłby by być powodem do niepokoju” – informuje Karol Kieliszek.

Prace mają się zakończyć do 30 marca. Wykonawcę czekają jeszcze odbiory techniczne, po których Zarząd Dróg i Mostów złoży wniosek do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie. Prawdopodobnie kierowcy po nowych obiektach pojadą jeszcze w kwietniu.

Poprzedni obiekt został wyburzony. Zbudowany został nowy przebieg ul. Grygowej pomiędzy ul. Pancerniaków a ul. Metalurgiczną. Ma ona teraz dwie jezdnie, na każdej po dwa pasy ruchu. Droga przebiega po dwóch parach obiektów oraz nasypie. Z łącznicą ul. Rataja wykonane zostało skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Ponadto, zbudowano chodniki i drogi dla rowerów oraz nową sieć trakcji trolejbusowej.

Budowa nowych wiaduktów na ul. Grygowej rozpoczęła się w styczniu zeszłego roku. Jej wykonawcą jest firma Budimex, która wygrała przetarg z oferta opiewającą na 70,2 mln zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.