Lublin. Poznaliśmy firmy zainteresowane rozbudową ul. Krochmalnej

krochmalna lublin
Ulica Krochmalna w Lublinie | Mapy Google

W poniedziałek poznaliśmy firmy zainteresowane rozbudową ul. Krochmalnej w Lublinie. Wszystkie złożone oferty mieszczą się w kwocie przeznaczonej na ten cel przez ZDiM.

W przetargu na rozbudowę ul. Krochmalnej wzięły udział trzy firmy, których oferty zmieściły się budżecie przeznaczonym na ten cel przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie. Miasto planowało na to zadanie wydać ponad 36 mln złotych.

Najtańszą ofertę złożył pruszkowski Strabag – 20,8 mln zł. Kolejną podług ceny ofertą była ta złożona przez warszawski Budimex – 22,1 mln zł. Najdroższą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów – 22,4 mln zł. Teraz ZDiM sprawdzi złożone oferty i wybierze najtańszą. Całość ma być gotowa do końca czerwca 2022 r.

Rozbudowa ulicy Krochmalnej

W ramach rozbudowy, ulica Krochmalna zyska nową warstwę ścieralną jezdni wraz z krawężnikami i zachowa swoją obecną 13-metrową szerokość. Po obu stronach ulicy, w miejscu gdzie pozwala na to jej szerokość, pas zieleni oddzieli chodniki od jezdni tak, aby istniejące słupy trakcyjne nie kolidowały z chodnikiem.

Po północnej stronie ul. Krochmalnej zaprojektowano przebudowę istniejącej zatoki autobusowej. Jej parametry zostaną dostosowane do obowiązujących warunków technicznych, a nawierzchnia powstanie z betonu cementowego.

W północno-zachodniej części skrzyżowania z ul. Cukrowniczą zmieni się geometria ścieżki rowerowej, w celu upłynnienia ruchu rowerowego oraz zwiększenia szerokości chodnika.

Po południowej stronie ul. Krochmalnej zaprojektowano dwie nowe drogi wraz z miejscami postojowymi. Obydwie jezdnie będą bitumiczne, jednojezdniowe, jednokierunkowe o szerokości 7 m. Wzdłuż nowych ulic przewidziano ponad 120 miejsc postojowych dla busów i autobusów.

Roboty drogowe związane z rozbudową ulicy Krochmalnej oraz powstaniem nowych dróg obejmą także m.in. budowę kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej oraz przebudowę oświetlenia ulicznego i trakcji trolejbusowej.

W rejonie ul. Krochmalnej powstanie również budynek socjalno-techniczny przeznaczony do obsługi kierowców komunikacji miejskiej, droga dojazdowa oraz parking wokół nowo powstałego obiektu. Budynek będzie trzykondygnacyjny. Dwie kondygnacje znajdą się w części nadziemnej, zaś jedna w części podziemnej. W budynku przewidziano szatnie dla kierowców komunikacji miejskiej wraz z zespołem toalet i natryskiem oraz część socjalną z aneksem kuchennym i jadalnią dla pracowników budynku oraz kierowców oczekujących na kurs.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.