Lublin: Pożar magazynu na Felinie. Z budynku właściwie nic nie zostało

Pożar magazynu przy ul. Doświadczalnej na Felinie w Lublinie | fot. Grzegorz Sprawka

Strażacy podsumowali piątkową akcję gaśniczą na lubelskim Felinie. W wyniku pożaru doszczętnie spłonął budynek dawnego magazynu rybnego przy ul. Doświadczalnej w Lublinie.

Informację o pożarze na terenie Lublina strażacy otrzymali w piątek o godz. 19:20. Płonął opuszczony budynek magazynu przy ul. Doświadczalnej na Felinie.

Do stanowiska kierowania wpłynęło bardzo wiele zgłoszeń o pożarze, również z odległych części miasta i podlubelskich miejscowości” – mówi kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

W momencie dojazdu pierwszych zastępów na miejsce budynek był całkowicie objęty ogniem. Palące się ocieplenie ścian oraz papa na dachu budynku spowodowały tak intensywne zadymienie, że kłęby czarnego dymu były widoczne z odległości kilkunastu kilometrów.

W kulminacyjnym momencie w akcji udział brało 14 zastępów straży pożarnej, w tym 59 strażaków, policja, straż miejska oraz przedstawiciel zarządzania kryzysowego UM Lublin.

W pożarze nikt nie ucierpiał. Działania zostały zakończone o godz. 22:36. W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległ budynek. Straty oszacowano wstępnie na 110 tys. zł.

Przypuszczalna przyczyna powstania pożaru nie została ustalona. Zajmie się tym policja” – wyjaśnia kpt. Andrzej Szacoń.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przyczyna?- nie trzeba być ekspertem, szybkie oczyszczenie niewygodnego składowiska.