Lublin. Oszust udaje niewidomego i wyłudza pieniądze od przechodniów

Oszust na Placu Litewskim w Lublinie udaje niewidomego
Oszust na Placu Litewskim w Lublinie udaje niewidomego | fot. nadesłane

Oszust wykorzystuje ludzką naiwność i empatię podając się za osobę bezdomną a do tego niewidomą. Podchodzi do przechodniów i prosi o pieniądze na zakup jedzenia.

O sprawie poinformowała nas czytelniczka, która natknęła się na oszusta.

„Ostatnio w okolicach Starego Miasta, deptaku i Placu Litewskiego chodzi mężczyzna, około trzydziestu lat, podający się za bezdomnego niewidomego i prosi ludzi o pieniądze lub zakup jedzenia.

Pan chodzi z białą laską. Przy spotkaniu z ludźmi wykorzystuje ich empatie poprzez różne zachowania takie jak upuszczanie laski i nie potrafi jej podnieść, daje pieniądze do przeliczenia, mówi, że są jego urodziny i płacze, przekonuje, że nie ma gdzie spać, że jest niepijący i nie ma mu kto pomóc.

Gdy już znajdzie się z dala od jego ofiar, składa laskę i porusza się bez problemu. Widziany był też ze znajomymi, z którymi dzielił się wymuszonym od innych jedzeniem. Proszę na niego uważać” – ostrzega czytelniczka.

Spotkaliście tego oszusta? Dajcie znać w komentarzu!

Oszust na Placu Litewskim w Lublinie udaje niewidomego
Oszust na Placu Litewskim w Lublinie udaje niewidomego | fot. nadesłane

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. W ostatnią niedzielę na dworcu PKS przybTysiąclecia nagadywał ludzi oczekujących na busy. Od razu jakoś dziwny mi się wydał…