Odpowie za kradzieże i oszustwo na wnuczka. 20-latkowi grozi do 10 lat więzienia

68 154709

Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Lublina. Odpowie za dokonanie dwóch napadów rabunkowych i włamanie do piwnicy. Mężczyzna był również poszukiwany za oszustwo „na wnuczka”.

Nad sprawą rozbojów, do których doszło na początku września pracowali policjanci z II komisariatu przy wsparciu kolegów z wydziału kryminalnego KMP w Lublinie. Z ustaleń śledczych wynikało, że w ciągu kilku dni doszło do dwóch napadów rabunkowych.

Sprawcy dokonali kradzieży drogich telefonów komórkowych. W jednym z przypadków zmusili pokrzywdzonego, aby pojechał z nimi taksówką do lombardu, gdzie chcieli sprzedać jego telefon. Na szczęście pokrzywdzony 18-latek zdołał uciec” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze zaczęli przeglądać okoliczne monitoringi oraz sprawdzać posiadane informacje. Podjęte działania pozwoliły bardzo szybko wpaść na trop sprawców.

We wtorek zatrzymany został 20-letni mieszkaniec Lublina. Ja się okazało nie były to jedyne przewinienia młodego mężczyzny. 20-latek był również typowany do kradzieży z włamaniem do piwnicy, skąd ukradł rower. Dodatkowo okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności za oszustwo „na wnuczka”.

Policjanci odzyskali już jeden z telefonów o wartości 3200 złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o areszt. Teraz grozić może mu kara do 10 lat wiezienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.