Lublin. Od wtorku kierowcy pojadą inaczej po Al. Racławickich. Sprawdź, jakie zmiany

IMG 20200821 102031
Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Od najbliższego wtorku zacznie obowiązywać nowa tymczasowa organizacja ruchu na Al. Racławickich. Sprawdź, jakie zmiany czekają kierowców.

Od wtorku 22 września roboty drogowe prowadzone będą na odcinku od ul. Spadochroniarzy do ul. Sowińskiego. Cały ruch drogowy przeniesiony zostanie na jezdnię po stronie Szpitala Wojskowego. Dla ruchu otwarte będą ponownie ul. Legionowa i Głowackiego.

Nieczynny będzie wlot ulicy Spadochroniarzy. Jadąc od ulic Głębokiej, Pagi i Spadochroniarzy zalecany jest skręt w ul. Weteranów i dojazd do ul. Sowińskiego, a następnie dalej ul. Poniatowskiego do ul. Popiełuszki. Kierowcy muszą pamiętać, że nie ma relacji skrętu w lewo z ul. Sowińskiego w Al. Racławickie.

Z ul. Legionowej wyjazd w Al. Racławickie będzie tylko w prawo lub w lewo, nie będzie natomiast możliwości jazdy na wprost w ul. Spadochroniarzy. Na odcinkach dojazdowych do strefy robót obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

„Prosimy kierowców o wybieranie dróg alternatywnych i omijanie obszaru, gdzie są prowadzone roboty drogowe” – apeluje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dodatkowo, na czas prowadzonych prac, nastąpi zmiana lokalizacji przystanków Spadochroniarzy 02 oraz Liceum im. Staszica 02. Pierwszy zostanie przeniesiony na istniejącą zatokę dla taksówek (przy wieży ciśnień), natomiast funkcjonujący przystanek przy I LO przesunięty w kierunku ul. Sowińskiego.

Taka organizacja ruchu potrwa do 31 października.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.