Od środy zmiany na ul. Diamentowej

wiadukt kolejowy diamentowa przebudowa
Przebudowa wiaduktu kolejowego nad ul. Diamentową | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

Od środę zmieni się organizacja ruchu w rejonie przebudowywanego skrzyżowania ulic Krochmalnej i Diamentowej. Kierowcy przez miesiąc będą jeździli inaczej niż obecnie.

Trwa przebudowa skrzyżowania ul. Diamentowej i Krochmalnej w Lublinie. Równolegle prace prowadzone są też przy wiadukcie kolejowym w okolicy skrzyżowania. Obydwie inwestycje spowodowały konieczność wprowadzenia czasowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Diamentowej i Krochmalnej.

Jak informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza, od środy (13 czerwca) zmieni się organizacja ruchu w rejonie wiaduktu kolejowego biegnącego nad ul. Diamentową. Ruch w obu kierunkach zostanie zorganizowany na jezdni po stronie boiska.

– Kierowcy jadący od strony ul. Wrotkowskiej na sąsiednią jezdnie będą zjeżdżali między skrzyżowaniem ul. Wrotkowskiej z ul. Diamentową a wiaduktem kolejowym – wyjaśnia.

GERHAND 11.06.2018 4
Przebudowywane skrzyżowanie ulic Diamentowej i Krochmalnej | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

Powodem zmiany jest przystąpienie wykonawcy budowy skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową i ul. Lubelskiego Lipca ’80 do realizacji ostatniego etapu związanego ze wzmocnieniem gruntu pod estakadę, na której będzie odbywał się ruch z ul. Diamentowej i Krochmalnej.

Przypomnimy, że budowane skrzyżowanie ma być dwupoziomowe z estakadami. Pod estakadą powstanie rondo, podobne do tego z al. Solidarności, które będzie sterowane za pomocą sygnalizacji. Wszystkie prace związane z przebudową skrzyżowania mają się zakończyć w kwietniu 2019 roku. Ich koszt to ponad 66 mln zł.

GERHAND 11.06.2018 6
Przebudowywane skrzyżowanie ulic Diamentowej i Krochmalnej | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.