Lublin: Od poniedziałku ważne zmiany dla kierowców i pasażerów. Sprawdź, co się zmieni!

2
Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie | Urząd Miasta Lublin

Od poniedziałku (3 sierpnia) pasażerów i kierowców czekają spore zmiany w organizacji ruchu w różnych częściach miasta. Jest to spowodowane remontami.

Al. Długosza i Racławickie

W poniedziałek, 3 sierpnia nastąpi otwarcie dla ruchu al. Długosza. Dodatkowo ruch na Al. Racławickich, na odcinku od ul. Łopacińskiego do ul. Poniatowskiego, zostanie przełożony na nowo wybudowaną połowę jezdni. Ruch na dwóch pasach jezdni nie będzie możliwy po stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Ulica Popiełuszki

Ponadto, od 3 sierpnia zamknięta zostanie ul. Popiełuszki, od ul. Poniatowskiego w stronę al. Długosza. Wraz z zamknięciem dla ruchu ul. Popiełuszki, otwarta będzie łącznica zjazdowa z ul. Poniatowskiego w stronę Zamościa.

Ulica Zbożowa

Z początkiem sierpnia ruszy kolejny etap przebudowy pętli autobusowej przy ul. Zbożowej. Od 3 sierpnia zostanie ona zamknięta dla ruchu. Na czas prowadzonych prac autobusy komunikacji miejskiej będą korzystały z tymczasowej zatoki postojowej na ul. Sławinkowskiej, w rejonie ul. Szafranowej.

Na ul. Sławinkowskiej jadąc od ul. Willowej przed skrzyżowaniem z ul. Zbożową zostaną wyznaczone tymczasowe przystanki (po obydwu stronach). Na ul. Zbożowej na wysokości pętli wystąpią utrudnienia polegające na zawężeniu połowy jezdni. Ruch wahadłowy będzie kierowany sygnalizacją świetlną.

Ulica Inżynierska

Od 3 do 14 sierpnia, na wysokości wyjazdu z pętli autobusowej zostanie zamknięta dla ruchu ul. Inżynierska, a objazd wyznaczono przez ul. Smoluchowskiego i Wrotkowską.

Ulica Janowska

W związku z kolejnym etapem prac przy remoncie wiaduktu kolejowego, od 5 do 6 sierpnia zamknięta będzie ul. Janowska. Ruch zostanie skierowany ulicami: Diamentową, Romera, Nałkowskich i Żeglarską. Potem na Janowskiej powróci zawężenie połowy jezdni i utrzymanie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną do 30 września.

Komunikacja miejska

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje o planowanych objazdach i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w najbliższym czasie. Czytaj dalej…

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.