Lublin: Od czwartku zmiany w korzystaniu z przystanków na al. Tysiąclecia

IMG 20161103 085251 e1479973807994
cof

Zamiast dwóch przystanków będzie jeden. Tak będzie wyglądało funkcjonowanie komunikacji miejskiej na al. Tysiąclecia po ukończeniu prac drogowców.

W związku z prowadzonymi pracami na al. Tysiąclecia, od czwartku – 24 listopada, przystanek Dworzec Główny PKS 04, ten najbliżej ronda przy Zamku zostanie przeniesiony w miejsce stałej lokalizacji przystanku Dworzec Główny PKS 02, czyli tego znajdującego się przy hali „Nova”. Likwidacji ulega także tymczasowy przystanek w rejonie hali Bazar.

Oczekiwanie pasażerów na przystanku Dworzec Główny PKS 02 będzie miało miejsce w zatoce przystankowej. – Autobusy będą się zatrzymywały w pasie ruchu. Taka sytuacja będzie obowiązywała do momentu zakończenia prac w rejonie przystanku Dworzec Gł. PKS 02 – informuje Justyna Góźdź z ZTM Lublin.

Teraz po stronie „PKS” na całej długości al. Tysiąclecia do dyspozycji pasażerów będzie dostępny jeden przystanek, nie tak jak dotychczas dwa. Nowy przystanek będzie miał 100 metrową zatokę przystankową.

(fot. Dominik Wąsik)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.