Lublin. Od czwartku zmiana organizacji ruchu na ul. Lipowej i ul. Krakowskie Przedmieście

Parkingi wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Od czwartku wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z trwającą przebudową Al. Racławickich w Lublinie. Sprawdź, co się zmieni.

Lipowa tylko dla komunikacji miejskiej

Od czwartku (1 października) otwarty zostanie jeden pas ruchu ul. Lipowej, po stronie ul. Sądowej. Co ważne, będą z niego mogły korzystać w obu kierunkach tylko i wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej.

Tędy kierowcy nie przejadą

Od 1 października nastąpi zamknięcie wlotu ul. Krakowskie Przedmieście w Al. Racławickie. Prace drogowe prowadzone będą po stronie ul. Wieniawskiej. W kierunku centrum ruch będzie się odbywał normalnie, natomiast w kierunku przeciwnym (w stronę Al. Racławickich) wyznaczono objazd ulicami: Ewangelicka, Tramecourta, Leszczyńskiego i Długosza.

Jadąc od strony al. Solidarności, na ul. Lubomelskiej (przed ul. Czechowską oraz przed ul. Leszczyńskiego) kierowcy będą informowani o objeździe w stronę Al. Racławickich. Ponadto, z ul. Krakowskie Przedmieście jadąc od strony Placu Litewskiego w kierunku ul. Lipowej pojedziemy ul. Chopina i Okopową.

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z planowanym otwarciem dla ruchu ul. Lipowej od 1 października linie nr 3, 4, 7, 11, 13, 15, 20, 30, 44, 55, 151, 155 i 158 pojadą następującymi trasami:

Jednocześnie z powodu częściowego zamknięcia dla ruchu ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Lipowej, od 1 października do odwołania ZTM w Lublinie wprowadza następujące objazdy dla komunikacji miejskiej:

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.