Lublin: Od czwartku lekcje w szkołach zostaną odwołane. Uczniowie mają zostać w domach

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W związku z zagrożeniem koronawirusem od czwartku zostaną zawieszone zajęcia we wszystkich szkołach w Lublinie. Chodzi o działania prewencyjne – tłumaczą urzędnicy.

„Ze względu na pojawienie się przypadków wystąpienia pacjentów zarażonych koronawirusem oraz sygnały od zaniepokojonych rodziców Prezydent Miasta Lublin zdecydował o odwołaniu zajęć w szkołach od czwartku 12 marca do końca tygodnia. Dalsze decyzje będą podejmowane na bieżąco” – informuje Katarzyna Duma, rzecznik prasowy prezydenta Lublina.

Prezydent rekomenduje dyrektorom zamknięcie szkoły, a dyrektorzy formalnie występują do prezydenta Lublina o zgodę na odwołanie zajęć w placówkach oświatowych. Następnie informacja jest przekazywana do Kuratorium Oświaty.

„Wszystkie podjęte działania profilaktyczne mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Prezydent przypomina o stosowaniu się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych i medycznych” – wyjaśnia Duma.

Jednocześnie zostało dziś skierowane do Ministra Edukacji Narodowej pismo, by w zaistniałej sytuacji zastosować zapisy specustawy o koronawirusie, co ułatwi rodzicom opiekę nad dziećmi.

„W związku z tym Prezydent Miasta Lublin zwraca się do Ministra właściwego do spraw oświaty Dariusza Piątkowskiego z prośbą o pilne rozstrzygnięcie sprawy funkcjonowania przedszkoli, szkół, placówek oświatowych na poziomie ogólnopolskim w kontekście zasiłków, które mogą otrzymać rodzice nie posyłający dzieci do szkoły” – dodaje rzeczniczka.

Wszystkie materiały dotyczące KORONAWIRUSA.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.