Lublin. Nowy plac zabaw w parku Rury już działa. Kosztował prawie 100 tys. złotych

Lublin. Nowy plac zabaw w parku Rury już działa. Kosztował prawie 100 tys. złotych
Nowy plac zabaw przy ul. Jana Sawy w parku Rury | fot. Urząd Miasta Lublin

Gotowy do zabawy jest nowy plac w parku Rury. Ma powierzchnię 440 m2 i składa się z 7 urządzeń zabawowych dla dzieci, strefy ulicznego treningu oraz urządzeń dla seniorów.

Plac zabaw w parku Rury

Na placu zabaw w rejonie ul. Jana Sawy została zamontowana potrójna huśtawka z bocianim gniazdem, karuzela ze stoliczkiem, równoważnia, dwa sprężynowe bujaki – konik i lisek, a także huśtawka ważka. Jest także duży zestaw zabawowy, piramida linowa do wspinania, czyli tzw. linarium oraz zestaw urządzeń do ćwiczeń typu street workout park.

Natomiast z myślą o seniorach spędzających czas aktywnie w parku, plac został wyposażony w dwie ławeczki rehabilitacyjne z rowerkiem i młynkiem.

Podłoże placu jest w dużej części piaszczyste, pozostałą część terenu porasta trawa. Miejsce zabaw i ćwiczeń zostało ogrodzone panelami z dwiema furtkami. Wyposażenie dodatkowe stanowi 5 metalowych ławek, 5 koszy oraz tablica informacyjna z regulaminem.

Budowa placu trwała od maja do sierpnia i kosztowała 99 tys. złotych.

Nowy plac zabaw przy ul. Jana Sawy w parku Rury | fot. Urząd Miasta Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.