Lublin. Nowy plac zabaw czeka na dzieci. Kosztował blisko 300 tys. złotych

Plac zabaw przy ul. Szwoleżerów na Konstantynowie | fot. Urząd Miasta Lublin

Gotowy do zabawy jest nowy plac przy ul. Szwoleżerów w Lublinie. Składa się z 6 drewnianych urządzeń, jest ogrodzony, oświetlony i posiada monitoring.

W tym tygodniu odbyły się odbiory techniczne i plac zabaw jest już otwarty dla dzieci. W jego centralnej części znajduje się piaskownica z dwoma polami oraz drewnianymi elementami zabawowymi – kwiatkiem, figurką oraz deskami do zabawy.

Oprócz tego na dzieci czeka pojedyncza huśtawka ze struganego drewna akacjowego, dwa sprężynowe bujaki – biedronka i konik polny, drewniana lokomotywa w kształcie ślimaka z dwoma wagonami, a także wieża z kołowrotkiem do wyciągania piasku.

Nawierzchnię całego placu tworzy wysiany trawnik, zaś pod samymi urządzeniami jest wysypany piasek. Wokół zamontowano 11 ławek, postawiono dwa komplety koszy oraz tablicę informacyjną.

Plac jest ogrodzony drewnianym płotkiem oraz uzupełniony małą architekturą, oświetleniem wraz z kamerą monitoringu. Budowa placu wraz z ogrodzeniem, dojściami z kostki i dodatkową infrastrukturą kosztowała 287 tys. zł.

Plac zabaw przy ul. Szwoleżerów na Konstantynowie | fot. Urząd Miasta Lublin
Plac zabaw przy ul. Szwoleżerów na Konstantynowie | fot. Urząd Miasta Lublin

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zgadza się, plac zabaw w Kraśniku wymiata. Inne miasta powinny go brać za przykład. Ten tutaj to jakaś popierdułka. Po co o tym pisać…

  2. Dziadki w tym miejscu z 15 lat temu rozebrali bramki z boiska, bo dzieci bawiące się przy balkonach im przeszkadzały. Teraz jak będzie plac zabaw znowu będą się czepiać.

  3. Zobaczcie plac zabaw w Kraśniku, ogromna inwestycja, plac zabaw ogromny, kolorowy, nowoczesny i po prostu piękny ! Najpiękniejszy w całym województwie lubelskim z całą pewnością, nie znajdziecie takiego nigdzie. Otwarty w 2018 roku , wpiszcie sobie w google i podziwiajcie