Lublin: Nowe kamery miejskiego monitoringu. Sprawdź ich lokalizację

Centrum Monitoringu Wizyjnego w Lublinie | UM Lublin

Jeszcze w tym roku Lublin zainstaluje nowe kamery monitoringu. Ruszył przetarg na zaprojektowanie oraz rozbudowę systemu miejskiego monitoringu w 14 nowych lokalizacjach.

To już kolejny etap rozbudowy systemu kamer miejskiego monitoringu, którego zarządzeniem zajmuje się Centrum Monitoringu Wizyjnego działające w budynku Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Lipowej 27 w Lublinie.

Obecnie system monitoringu w Lublinie składa się 236 kamer. Podgląd do obrazu z miejskich kamer posiada Centrum Monitoringu Wizyjnego, które dodatkowo ma również dostęp do 300 kamer znajdujących się w miejskich obiektach sportowych – Arenie Lublin (118), Aqua Lublin (143) i na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego (39).

Nowe urządzenia pojawią się w miejscach, gdzie do tej pory nie było kamer, m.in. w rejonie al. Warszawskiej oraz na ulicach: Motorowej, Kleeberga czy Zygmunta Augusta. 9 lokalizacji wskazali mieszkańcy, składając projekty w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Umiejscowienie planowanych 14 kamer monitoringu miejskiego:

1. ul. Żołnierska 7
2. skrzyżowanie ul. Zajączka z al. Warszawską
3. skrzyżowanie ul. Czeremchowej z al. Warszawską
4. al. Warszawska, przejście dla pieszych przy Kościele
5. ul. Jaśminowa 14
6. al. Warszawska 61 A
7. ul. Czeremchowa 20
8. ul. Botaniczna 42
9. al. Warszawska 49
10. ul. Kleeberga 12A
11. ul. Motorowa 3
12. ul. K. Jagiellończyka 6
13. ul. Nektarowa 22
14. ul. Zygmunta Augusta 34

We wskazanych miejscach nowe kamery pojawią się do końca 2020 r.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.