Lublin: Nowe kamery miejskiego monitoringu. Sprawdź ich lokalizację

Lublin: Nowe kamery miejskiego monitoringu. Sprawdź ich lokalizację
Centrum Monitoringu Wizyjnego w Lublinie | UM Lublin

Jeszcze w tym roku Lublin zainstaluje nowe kamery monitoringu. Ruszył przetarg na zaprojektowanie oraz rozbudowę systemu miejskiego monitoringu w 14 nowych lokalizacjach.

To już kolejny etap rozbudowy systemu kamer miejskiego monitoringu, którego zarządzeniem zajmuje się Centrum Monitoringu Wizyjnego działające w budynku Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Lipowej 27 w Lublinie.

Obecnie system monitoringu w Lublinie składa się 236 kamer. Podgląd do obrazu z miejskich kamer posiada Centrum Monitoringu Wizyjnego, które dodatkowo ma również dostęp do 300 kamer znajdujących się w miejskich obiektach sportowych – Arenie Lublin (118), Aqua Lublin (143) i na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego (39).

Nowe urządzenia pojawią się w miejscach, gdzie do tej pory nie było kamer, m.in. w rejonie al. Warszawskiej oraz na ulicach: Motorowej, Kleeberga czy Zygmunta Augusta. 9 lokalizacji wskazali mieszkańcy, składając projekty w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Umiejscowienie planowanych 14 kamer monitoringu miejskiego:

1. ul. Żołnierska 7
2. skrzyżowanie ul. Zajączka z al. Warszawską
3. skrzyżowanie ul. Czeremchowej z al. Warszawską
4. al. Warszawska, przejście dla pieszych przy Kościele
5. ul. Jaśminowa 14
6. al. Warszawska 61 A
7. ul. Czeremchowa 20
8. ul. Botaniczna 42
9. al. Warszawska 49
10. ul. Kleeberga 12A
11. ul. Motorowa 3
12. ul. K. Jagiellończyka 6
13. ul. Nektarowa 22
14. ul. Zygmunta Augusta 34

We wskazanych miejscach nowe kamery pojawią się do końca 2020 r.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.