Lublin: Nowa stacja meteorologiczna pozwoli na monitoring jakości powietrza

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Na ścianie budynku Centrum Zarządzania Kryzysowego wkrótce zamontowana zostanie tablica, na której będą wyświetlane podstawowe informacje pogodowe w mieście.

Od lutego 2020 r. uruchomiona zostanie profesjonalna stacja meteorologiczna do monitorowania stanu pogody oraz jakości powietrza w Lublinie. Dane wyświetlane będą na interaktywnej tablicy zewnętrznej zawieszonej na budynku Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Lipowej 27.

Aktualne informację pojawią się też na portalu miejskim lublin.eu. Wskaźniki dotyczące pyłów zawieszonych system pobierze z certyfikowanych czujników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lublinie.

Informacja o jakości powietrza na wyświetlaczach przystankowych

Przypomnijmy, że dane dotyczące jakości powietrza w Lublinie pokazują elektroniczne tablice na 60 przystankach komunikacji miejskiej. Wyświetlacze pokazują aktualny indeks jakości powietrza, określony jako: bardzo dobry, dobry, umiarkowany, dostateczny, zły lub bardzo zły, a także informację o średniogodzinowym stężeniu pyłu PM10 i normę maksymalnego stężenia.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.