Lublin: Nielegalne papierosy i alkohol bez akcyzy w mieszkaniu 65-latka

Miał w mieszkaniu papierosy i alkohol bez akcyzy | fot. KMP Lublin

Policjanci zabezpieczyli papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Znajdowały się w mieszkaniu 65-letniego mieszkańca Lublina. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zabezpieczony nielegalny towar to efekt wspólnych działań policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KMP w Lublinie, wywiadowców oraz funkcjonariuszy z III komisariatu.

Działania realizowane były przed kilkoma dniami na jednej z posesji w dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie. Według posiadanych informacji, miały się tam znajdować znaczne ilości wyrobów bezakcyzowych.

Pod tym adresem zamieszkiwał 65-letni właściciel. Policjanci rozpoczęli przeszukania. Okazało się, że nielegalny towar był ukryty tak, aby trudno było go namierzyć. Jednak mundurowi nie dali za wygraną.

Uwagę funkcjonariuszy przykuła ściana w korytarzu, która była wyłożona kamiennymi płytkami. Po sprawdzeniu okazało się, że miała specjalnie skonstruowane drzwi, a po ich otwarciu oczom mundurowych ukazały się nielegalne wyroby tytoniowe.

Kolejną część papierosów policjanci znaleźli także pod domem w stojącym koszu na śmieci. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 4 tys. paczek nielegalnych papierosów.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ policjanci postanowili także przeszukać garaż 65-latka. W tym miejscu zainteresowanie policjantów wzbudziła ustawiona przy ścianie meblościanka. Za jej płytami odkryli kartony z butelkami cieczy o zapachu alkoholu, łącznie 450 litrów.

W miniony weekend policjanci wykonywali z zatrzymanym dalsze czynności procesowe. Oszacowano, że w wyniku tej przestępczej działalności, Skarb Państwa poniósł straty w kwocie ponad 150 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Haha a w centrum lublinie kolo pks chlopaki stoja codzennie i sobie ”legalnie” sprzedaja papieroski