Lublin. Nauka zdalna – czy można zawiesić bilet miesięczny? Odpowiedź ZTM

DSC06570
Komunikacja miejska w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Wielu uczniów i studentów zastanawia się, czy ze względu na wprowadzenie nauki zdalnej mogą zawiesić bilet okresowy, tak jak to było podczas pierwszego lockdownu. Mamy odpowiedź ZTM-u.

„W związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi możliwości zawieszenia ważności zakupionych wcześniej biletów okresowych lub ich zwrotu, w związku z przejściem na naukę/pracę zdalną informujemy, że w chwili obecnej nie wprowadzono takiej możliwości. Przeprowadzona wiosną akcja STOP BILET wprowadzona była w trybie wyjątkowym, w odpowiedzi na wprowadzony całkowity lockdown – obywatele zostali zobligowani wówczas do pozostawania w domach, a przemieszczać mogli się tylko w celu załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego” – wyjaśnia Monika Fisz, rzecznik prasowy ZTM w Lublinie.

„Ograniczenia obowiązujące obecnie w ramach czerwonej strefy, w której znalazł się również Lublin, nie wykluczają przemieszczania się osób w przestrzeni publicznej. Nie przewidziane są zmniejszenia częstotliwości kursowania pojazdów lubelskiej komunikacji miejskiej, a wręcz przeciwnie biorąc pod uwagę konieczność dochowania reżimów sanitarnych, w tym dotyczących liczby osób w pojeździe na najpopularniejszych kursach pojawią się dodatkowe pojazdy” – dodaje.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.