Ważny temat? Prześlij newsa!

Lublin: Na ul. Sowińskiego odnaleziono pocisk moździerzowy

Spotted Lublin

Podczas prac przy usuwaniu awarii wodociągowej na ul. Sowińskiego pracownicy znaleźli niewybuch. Policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu zabrania pocisku przez funkcjonariuszy z Jednostki Woskowej w Dęblinie. Podczas trwających od wczoraj przy ul. Sowińskiego prac związanych z usuwaniem awarii pracownicy odnaleźli przedmiot przypominający pocisk. Na miejsce wysłani zostali policjanci wraz z pirotechnikiem. Funkcjonariusze potwierdzili, że […]

Podczas prac przy usuwaniu awarii wodociągowej na ul. Sowińskiego pracownicy znaleźli niewybuch. Policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu zabrania pocisku przez funkcjonariuszy z Jednostki Woskowej w Dęblinie.

Podczas trwających od wczoraj przy ul. Sowińskiego prac związanych z usuwaniem awarii pracownicy odnaleźli przedmiot przypominający pocisk. Na miejsce wysłani zostali policjanci wraz z pirotechnikiem. Funkcjonariusze potwierdzili, że jest to pocisk moździerzowy o długości 30 cm. Policjanci poinformowali o znalezisku Jednostkę Wojskową w Dęblinie. Do czasu ich przyjazdu zabezpieczali miejsce zdarzenia. Dzisiaj rano pocisk został zabrany na poligon celem zdetonowania.

Policja przypomina! Nawet stare i zardzewiałe niewybuchy stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy natkną się na tego typu znaleziska aby pod żadnym pozorem przedmiotów takich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić służby bezpieczeństwa a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

 Źródło policja.pl 

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check