Lublin: Na ul. Kalinowszczyzna kładą ostatnią warstwę asfaltu. Prace powoli dobiegają końca

IMG 20191009 121110
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Jeszcze w tym miesiącu na przebudowywanej ul. Kalinowszczyzna ma pojawić się oznakowanie poziome i pionowe. Aktualnie drogowcy układają ostatnią, ścieralną warstwę asfaltu.

Układanie asfaltu rozpoczęło się we wtorek i ma potrwać do końca tego tygodnia. Na przebudowywanej ulicy uruchomione zostało już oświetlenie po jednej stronie ulicy, a po drugiej stronie stawiane są słupy.

Zgodnie z technologią po dwóch tygodniach od ułożenia warstwy ścieralnej malowane będzie oznakowanie poziome, a wraz z nim zostanie zamontowane oznakowanie pionowe” – mówi Grzegorz Jędrek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Inwestycja ma harmonogram rozpisany na lata 2018-2020 i według harmonogramu ostateczny termin zakończenia robót to czerwiec przyszłego roku. Postęp prac znacznie wyprzedza założony termin. Czy ulica zostanie oddana wcześniej do użytku?

Obecnie na ul. Kalinowszczyzna obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu umożliwiająca dojazd do posesji. Na chwilę obecną, do czasu zakończenia inwestycji i uzyskania pozwolenia na użytkowanie, nie planuje się zmian w organizacji ruchu. W tym momencie za wcześnie jest, by wskazać datę przywrócenia normalnego ruchu na ul. Kalinowszczyzna” – wyjaśnia Grzegorz Jędrek.

Przebudowa ulicy Kalinowszczyzna obejmowała m.in. zmianę podbudowy i nawierzchni, wykonanie kanalizacji deszczowej na całym zakresie ulicy, parking w sąsiedztwie przychodni i 60 nowych miejsc parkingowych, pasy rowerowe po obu stronach jezdni, odnowienie murów oporowych na odcinku od ul. Lwowskiej do ul. Tatarskiej, przebudowę zatok autobusowych i chodnika wykonanych według konsultacji z konserwatorem zabytków.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.