Lublin na trasie wyścigu kolarskiego Tour de Pologne 2021

Tour de Pologne wyścig kolarski
Tour de Pologne | fot. Szymon Gruchalski

Poznaliśmy kolejne szczegóły na temat trasy tegorocznej edycji wyścigu Tour de Pologne. Już wiadomo, że kolarze pojawią się w Lublinie. Potwierdził to prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Tour de Pologne 2021

78. edycja Tour de Pologne UCI World Tour zostanie rozegrana w terminie 9-15 sierpnia 2021 r. Trasa tegorocznego wyścigu będzie różniła się od poprzednich edycji. Jak zapowiedział Czesław Lang polski narodowy wyścig zamierza wyruszyć na wschód – Podkarpacie i Lubelszczyznę.

Pod koniec lutego odbyło się spotkanie dotyczące organizacji Tour de Pologne w województwie lubelskim. W spotkaniu wzięli udział także m.in. marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz prezydent Chełma Jakub Banaszek i zastępca prezydenta Zamościa Piotr Zając.

„Widzę oczami wyobraźni peleton mknący przez Lubelszczyznę, Roztocze i inne piękne zakątki tej części Polski. Wiem, że jest zainteresowanie, wspólnie widzimy szansę w promocji dla miast i regionów. To jednocześnie wielka atrakcja dla kibiców, którzy są spragnieni widowisk na najwyższym poziomie” – powiedział wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Kolarze wystartują z Lublina

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk potwierdził we wtorek 9 marca, że Lublin znajdzie się na trasie tegorocznej edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

„Bardzo się cieszę, że w tym roku Lublin będzie częścią jednej z największych imprez sportowych w kraju. W naszym mieście rozpocznie się jeden z etapów tegorocznej edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne” poinformował.

Tegoroczny Tour de Pologne rozpocznie się 9 sierpnia w Lublinie. Przed startem właśnie tu odbędzie się prezentacja ekip. Jeszcze nie ujawniono miejsca oraz ulic, którymi kolarze zaprezentują się mieszkańcom Lublina. Metą ponad 200 kilometrowego będzie Chełm.

Pierwszy etap: Lublin – Chełm

Drugi etap: Zamość – Przemyśl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.