Lublin. Miasto przygotowuje się do rozbudowy ul. Krochmalnej. Ogłoszono przetarg

Ulica Krochmalna w Lublinie | Mapy Google

Miasto przygotowuje się do rozbudowy ul. Krochmalnej, która będzie dostosowana do obsługi nowego dworca autobusowego między ul. Młyńską a Gazową. Właśnie ogłoszono przetarg.

W zakresie rozbudowy ulicy Krochmalnej zostanie wymieniona warstwa ścieralna jezdni oraz powstaną nowe krawężniki. Jezdnia zachowa swoją obecną 13-metrową szerokość. Po obu stronach ulicy, w miejscu gdzie pozwala na to szerokość pasa drogowego, pas zieleni oddzieli chodniki od jezdni, tak aby istniejące słupy trakcyjne nie kolidowały z chodnikiem.

Po północnej stronie ul. Krochmalnej zaprojektowano przebudowę istniejącej zatoki autobusowej. Jej parametry zostaną dostosowane do obowiązujących warunków technicznych, a nawierzchnia powstanie z betonu cementowego.

W północno-zachodniej części skrzyżowania z ul. Cukrowniczą zmieni się geometria ścieżki rowerowej w celu upłynnienia ruchu rowerowego oraz zwiększenia szerokości chodnika. Ścieżki rowerowe będą miały nawierzchnię bitumiczną.

Po południowej stronie ul. Krochmalnej zaprojektowano dwie nowe drogi wraz z miejscami postojowymi. Obydwie jezdnie zostały zaprojektowane jako bitumiczne, jednojezdniowe, jednokierunkowe o szerokości 7 m. Wzdłuż nowych ulic przewidziano ponad 120 miejsc postojowych dla busów i autobusów.

Roboty drogowe związane z rozbudową ulicy Krochmalnej oraz powstaniem nowych dróg obejmą także m.in. budowę kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej oraz przebudowę oświetlenia ulicznego i trakcji trolejbusowej.

Budynek dla kierowców komunikacji miejskiej

W rejonie ul. Krochmalnej powstanie również budynek socjalno-techniczny przeznaczony do obsługi kierowców komunikacji miejskiej, droga dojazdowa oraz parking wokół nowo powstałego obiektu. Budynek będzie trzykondygnacyjny. Dwie kondygnacje znajdą się w części nadziemnej, zaś jedna w części podziemnej.

W budynku przewidziano szatnie dla kierowców komunikacji miejskiej wraz z zespołem toalet i natryskiem oraz część socjalną z aneksem kuchennym i jadalnią dla pracowników budynku oraz kierowców oczekujących na kurs. Dla zapewnienia komunikacji w obiekcie projekt zakłada wydzielenie klatki schodowej oraz umiejscowienie windy osobowo-technicznej. Obiekt został przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Kubatura całego budynku to blisko 3 tys. m2.

Dodatkowo w ramach ogłoszonego przetargu nastąpi rozbudowa wodociągu kolidującego z obszarem inwestowania. Obejmie ona przebudowę i wykonanie nowego odcinka wodociągu na terenie PKP do wysokości stacji paliw.

Termin otwarcia ofert zaplanowano na 20 października.

Czytaj także: Lublin. Budowa Dworca Metropolitalnego pod znakiem zapytania. Ceny przekraczają budżet

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.