Lublin: Małżeństwo przyjechało sprzedać pralkę. Mężczyznę pobili, a kobiecie grozili zgwałceniem

policja radiowóz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Kryminalni zatrzymali trzech mieszkańców Lublina w wieku 30, 33 i 36 lat. Mężczyźni odpowiedzą na rozbój na małżeństwie, które przyjechało sprzedać im umówioną pralkę.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na ul. Łęczyńskiej w Lublinie. Z ustaleń śledczych wynika, że małżeństwo z powiatu opolskiego przyjechało pod jeden z bloków, by sprzedać pralkę mieszkańcowi Lublina. Na miejscu zastali trzech mężczyzn, którzy w pewnym momencie zaczęli być agresywni wobec pary.

Grożąc zażądali od pary 4 tys. zł. Kiedy kobieta dała im 500 zł, wtedy jeden ze sprawców uderzył pokrzywdzonego w twarz powodując jego upadek. Następnie zażądali kluczyków od samochodu, w przeciwnym razie grozili pozbawieniem życia i zgwałceniem kobiety. Sprawcy odjechali samochodem, w którym były dokumenty i telefon komórkowy.

Sprawą zajęli się kryminalni z VI Komisariatu Policji w Policji wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Wywiadowczego z KMP w Lublinie. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcami rozboju są mieszkańcy Lublina w wieku 30, 33 i 36-lat. Następnego dnia po zdarzeniu zatrzymali jednego ze sprawców – 33-latka z Lublina.

„Wczoraj w ręce kryminalnych wpadli kolejni dwaj sprawcy – 30 i 36-latek. Policjanci odzyskali skradziony samochód marki Ford, który znajdował się na jednej z ulic na lubelskich Czubach. Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury” – mówi kom. Kamil Karbowniczek z biura prasowego KWP w Lublinie.

Sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.