Lublin: Ławka Niepodległości za 88 tys. zł do naprawy. Podwykonawca złożył wniosek o upadłość

Ławka Niepodległości na Placu Litewskim w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Ławki Niepodległości ustawiono w całym kraju na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta w Lublinie kosztowała blisko 88 tys. zł. Po roku użytkowania ławka wymaga naprawy.

Ławka Niepodległości to jedna z form upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ma też uczcić pamięć polskich patriotów, dowódców i żołnierzy. W każdej ławce znajdziemy porty USB do ładowania urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi. Ławka jest podświetlana systemem LED.

Każdy siedzący na takiej ławce może odsłuchać fragmentu pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego, czyli Marszu I Brygady, fragmentu depeszy Józefa Piłsudskiego notyfikującej powstanie niepodległego państwa polskiego z 16 listopada 1918 roku oraz treści nagrań odnoszących się do szlaków historycznych, czyli tekstu „Szlak Legionowy” i lokalnych tradycji oręża polskiego, związanego z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Usterka Ławki Niepodległości na Placu Litewskim

W połowie grudnia 2019 roku Fundacja Wolności zgłosiła do Urzędu Miasta Lublin, że Ławka Niepodległości usytuowana na Placu Litewskim przestała działać. Chodzi o nagłośnienie, które z niewiadomego powodu przestało działać. Co na to urzędnicy? Czy ławka została już naprawiona?

Wada została zgłoszona do wykonawcy w dniu 18 grudnia i zgodnie z umową powinna zostać usunięta do 16 stycznia. Wada nie została usunięta w określonym terminie, co wykonawca tłumaczy prawdopodobną upadłością odpowiedzialnego za tę inwestycję podwykonawcy, z którym zawarł umowę” – tłumaczy Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Kiedy Ławka Niepodległości zostanie naprawiona i ile będzie kosztowała naprawa? – „Urząd wyznaczył wykonawcy kolejny termin na usunięcie usterki na koniec lutego 2020 r., do czego wykonawca się zobowiązał. Wada zostanie usunięta w ramach udzielonej gwarancji na ławkę” – dodaje Głazik.

Koszt związany z wykonaniem i montażem Ławki Niepodległości wyniósł blisko 88 tys. złotych, z czego 30 tys. zł to dotacja od Ministerstwa Obrony Narodowej.5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Polska to bogaty kraj i jego obywatele także żeby sponsorować takie chore inwestycje dla kolesi z układzików.

  2. Błaszczaka i kolesi z PiSu wyślijcie do naprawy. To on zafundował Polakom za ciężkie zagrabione w podatkach pieniądze ten koszmarek.

  3. Walić kary umowne wykonawcy, podwykonawca nie jest w umowie. No chyba że wykonawca to wujek pana prezydenta szanowanego, to wtedy oczywiście zamieść pod dywan trzeba

  4. Co urzędu obchodzi, że podwykonawca zbankrutował? Oni z nimi nie podpisywali umowy. Gwarantem jest osoba, która wygrała przetarg.Walić kary umowne.