Lublin. KUL grozi studentom konsekwencjami za udział w protestach? „To fake news”

Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Na oficjalnej grupie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pojawiła się informacja o tym, że studenci uczelni biorący udział w protestach zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

O sprawie poinformowała nas jedna ze studentek Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie. Na oficjalnej grupie uczelni na facebooku pojawił się wpis, którego autor groził konsekwencjami studentom KUL biorącym udział w protestach związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

„Mamy bogaty materiał na temat zaangażowania niektórych studentów KUL w czarne sabaty. Od przyszłego tygodnia zespół prawny Fundacji Życie i Rodzina zaczyna pracę. Nie ma przymusu studiować na katolickiej uczelni, są lewicowe uniwersytety, można też zapisać się na komsomolskie kursy i wyznawać tam zabobony, że niektóre grupy osób można zabijać” – pisze Krzysztof Kasprzak, działacz Fundacji Życie i Rodzina.

Wpis na oficjalnej grupie uczelni po blisko godzinie został usunięty, a na stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pojawiło się oświadczenie dotyczącego jego treści. Uczelnia odcina się od słów Kasprzaka i wyjaśnia, że to, co studenci robią w wolnym czasie, jest tylko i wyłącznie ich prywatną sprawą.

„Szanowni Państwo, w związku z rozpowszechnianymi nieprawdziwymi informacjami o rzekomym podejmowaniu działań, w celu ustalania tożsamości studentów uczestniczących w protestach, które miały miejsce w ostatnich dniach, informujemy, że jest to fake news. Student ma prawo do zagospodarowania czasu prywatnego poza uczelnią. Ponadto informujemy, że Fundacja „Życie i Rodzina” nie jest organizacją, jednostką KUL i w żaden sposób nie reprezentuje naszego Uniwersytetu” – czytamy w oświadczeniu KUL.

Oświadczenie KUL ws. wpisu Krzysztofa Kasprzaka z Fundacji Życie i Rodzina

Jedna z internautek w komentarzu pod oświadczeniem uczelni zwróciła uwagę, że ze strony internetowej KUL.pl został usunięty Kodeks Etyki Studenta. Uczelnia w odpowiedzi na komentarz odpisała, że zajmie się zweryfikowaniem tej informacji.

Brak pliku Kodeks Etyki Studenta na stronie KUL


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.