LUBLIN: Ktoś rozrzuca kiełbasę z… drutami. Uważajcie na swoje czworonogi!

Ktoś rozrzuca kiełbasę nafaszerowaną drutami i trutką | fot. czytelniczka Monika

Jak informuje nasza czytelniczka Monika, na terenie szpitala przy al. Kraśnickiej ktoś rozrzuca kawałki kiełbasy z drutami. Czytelniczka przestrzega okolicznych właścicieli psów, aby zwracali baczniejszą uwagę na swoje czworonogi na spacerze.

Kiełbasa nabita kawałkami drutów porozrzucana była na trawniku w okolicach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej, na lubelskim Konstantynowie.

– Myślałam, że takie rzeczy zdarzają się tylko na wybiegu dla psów w wąwozie między Czubami a LSM. Niestety, chamstwo i brak wyobraźni dotarł również na Konstantynów, a konkretnie na teren szpitala przy al. Kraśnickiej, gdzie codziennie na spacer przychodzi sporo ludzi wraz ze swoimi kochanym psiakami – alarmuje czytelniczka Monika.

Jak zaznacza w okolicy nie ma przypadkowych spacerowiczów, a opiekunowie wychodzą tutaj ze swoimi czworonogami od lat.

– Jakie było moje zdziwienie, gdy moim oczom ukazała się kiełbasa nafaszerowana gwoździami oraz trutką tuż przed nosem mojego owczarka. Niestety, połowa była już zjedzona, więc jeśli ktokolwiek chodzi tam ze swoim pupilem, a ostatnio zaczął zachowywać się dziwnie to nie zastanawiać się tylko czym prędzej ruszać do weterynarza – mówi czytelniczka Monika.

Kiełbasa nafaszerowana drutami i trutką | fot. czytelniczka Monika

– Co do samego 'znaleziska’ to znalazłam tylko kawałek. Być może jest rozrzucone więcej tego po krzakach… Teren szpitala jest całkiem spory, więc wcale bym się nie zdziwiła jakby jeszcze gdzieś leżała niespodzianka – dodaje.

Działanie, zmierzające do okaleczenia zwierząt podlega karze. Apelujemy o szczególną uwagę przy wyprowadzaniu naszych pupili na spacer. Niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć, gdzie następnym razem nasze psy natkną się na śmiertelną pułapkę.

To nie pierwszy taki przypadek, gdzie nieznany sprawca rozrzuca kawałki kiełbasy nafaszerowane gwoździami czy żrącą trucizną. Jeśli spotkaliście się z podobną sytuacją ostrzeżcie naszych czytelników przesyłając informacje wraz z załączoną fotografią i wskazaną lokalizacją na adres redakcja@spottedlublin.pl!

Prześlij tę informację swoim znajomym! Ostrzeż ich o niebezpieczeństwie!

Miejsce, w którym doszło do zdarzenia

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Do Karolina : A ten co to robi ….to ma rozum ? Czy działa instynktownie ? …………………..

 2. jerbie, a na terenie Lublina powinno się strzelać do takich zjebów co strzelali by do psów i ich właścicieli baranie. Założę się ze ty też rozrzucasz kiełbasę z drutami bezduszny skurwielu. Zycze ci aby jakiś pies upierdolił cie w mózg to może zmądrzejesz ćwoku

 3. @csgga
  Co ci przeszkadza owczarek bez kagańca?? Jest na smyczy i to wystarczy. Musi mieć kaganiec jesli biega luzem. Poczytaj trochę zanim coś wypocisz.

 4. A czy tam przypadkiem nie ma monitoringu? Takie rzeczy „na wybiegu dla psów” ? „od dwu lat”? Ile lat mamy straż miejską? A może nikt tego nie zgłosił tylko wysyła fotki w internet?

 5. Zdziwienie? Mnie to wcale nie dziwi… Nie pochwalam, ale momentami człowieka ogarnia takie wkurwienie, że brakuje pomysłów na działanie kiedy widzi obesrane podwórko i czuje smród przy każdej ławce. Albo pieski szczekające całą noc przez okno. Pies nie jest na blokowisko i koniec, kropka.

 6. barani łbie.a jakbyś zjadł poczęstowany pyszną kiełbaskę i byś po niej wykorkował? a jak by ktoś nazwał cię idiotą i zasrańcem bo nieświadomie ją zjadłeś? ludzie zastanówcie się co puszecie albo nic nie piszcie. to są nieświadome zwierzęta. od 2ch lat na węglinie jakiś idiota rzuca na działki prywatne trutkę i już ok 10 zwierzaków zdechło…to też ich wina? Żal mi tych komentarzy…jak nie miałeś psa to nie zrozumiesz baranie…

 7. to może by tak właściciele obesrańców bacznie się przyglądali gdzie ich śmierdziuch wtawiają kloce i go po nich zbierali !!! to może kolejni debile nie będą uruchamiani do podkładania kiełbasy z gwoździami…

 8. „Działanie, zmierzające do okaleczenia zwierząt podlega karze.”
  Pewnie i tak nikogo nie uda im się ukarać. Tak samo jak tych, co chodzą z owczarkiem bez kagańca.

 9. Odstrzeliwać to trzeba tych którzy takie komentarze wrzucają bez zastanowienia! Co ma piernik do wiatraka! Jeśli czujesz się zagrożony że strony psa i jego właściciela wzywaj policję, egzekwoj swoich praw w sposób kulturalny. Trutka i druty w kiełbasie nie mają nic wspólnego z kulturą osobistą, to zwykle przestepstwo i z osobą reprezentującą takie zachowania wiele osób nie chciałoby mieć nic wspólnego! „Gratuluję” głupoty!

 10. Do Karolina…..To właściciel czworonoga jest za niego odpowiedzialny i powinien trzymać pupila na smyczy tak aby nie biegał luzem i nie straszył ludzi.Powinien też po piesku/kotku/króliku/łasiczce posprzątać.
  Jakiś psychol zamiast upomnieć właściciela robi krzywdę zwierzętom,które są ufne i bezbronne… cierpią i konają w męczarniach.To brak rozumu jest u tych,którzy karzą tak biedne stworzenia

 11. Na terenie szpitala tak jak i szkół czy przedszkoli powinno się odstrzeliwać kundle i ich właścicieli.

 12. Widocznie ktoś się zdenerwował ,że są zasrane chodniki ,a niektóre psy lecą do nogawki jak się chodzi chodnikiem albo straszą małe dzieci ,bo podbiegają do nich i szczekają . A wiadomo ,że pies nie ma rozumu i działa instynktownie , więc nigdy nie wiadomo jak się może zachować .