Lublin: Koronawirus wśród pracowników uczelni UMCS

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie | fot. UMCS

Trzech pracowników Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie jest zakażonych koronawirusem. Władze uczelni podjęły decyzję o wdrożeniu procedur.

W ubiegłym tygodniu wśród pracowników Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zostały potwierdzone trzy przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jak informuje Magdalena Drwal z biura prasowego UMCS, do zakażeń doszło poza uczelnią.

„W tej sytuacji władze UMCS niezwłocznie podjęły decyzję o wdrożeniu procedur zapewniających bezpieczeństwo wśród pracowników. Ustalono krąg osób, z którymi miały lub mogły mieć kontakt osoby zakażone” – wyjaśnia Magdalena Drwal.

Kwarantanna pracowników UMCS

„Wskazane przez Sanepid osoby zostały skierowane na kwarantannę. Liczba osób objętych kwarantanną jest zmienna, ponieważ część z nich ją zakończyła po otrzymaniu negatywnego wyniku testu. Pozostali pracownicy z tych komórek organizacyjnych zostali skierowani na pracę zdalną, zaś w miejscach, w których przebywali zakażeni zostało przeprowadzane ozonowanie” – czytamy w nadesłanej odpowiedzi uczelni.

Z przekazanym nam informacji wynika, że osoby pozostające w kwarantannie nie miały – z uwagi na specyfikę swojej pracy – bezpośredniego kontaktu ze studentami. Sytuacja podlega stałemu monitoringowi ze strony władz uczelni.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.