Lublin: Koniec strajku pielęgniarek w szpitalu klinicznym. Będą podwyżki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Zakończył się strajk pielęgniarek w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. Jest wstępne porozumienie dotyczące podwyżek, pielęgniarki wracają do pacjentów.

Wstępne porozumienie zostało uzgodnione po niemal pięciu godzinach negocjacji między pielęgniarkami a dyrekcją Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4. W rozmowach wziął również udział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

– Konstruktywne rozmowy doprowadził do tego, że lubelskie porozumienie – możliwe dzięki porozumieniu Ministra Szumowskiego ze związkami zawodowymi sprzed kilku dni – nie nadwyręża budżetu SPSK4 – podsumował Przemysław Czarnek. – Życzę wszystkim takiego rozwiązania sporów pracowniczych – dodał.

Przypomnijmy, że pielęgniarki rozpoczęły strajk w poniedziałek – część wzięła zwolnienia, a część odeszła od łóżek pacjentów. Pielęgniarki domagały się wzrostu wynagrodzenia oraz włączenia dodatku „zembalowego” do wynagrodzenia zasadniczego (podstawowego). 

Szpital był zmuszony wstrzymać przyjęcia planowe oraz przyjęcia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR). W szpitalu pracuje łącznie 1160 pielęgniarek.

Żadna ze stron nie ujawniła treści zawartego porozumienia. Kwotę podwyżki mamy poznać po weekendzie.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.