Lublin: Kolejny alarm bombowy w KUL. „Na sali wykładowej jest bomba”

IMG 20190117 155740
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W środę pracownicy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie otrzymali wiadomość o podłożonej bombie w sali wykładowe. Ewakuowano pracowników i studentów.

W środę około godz. 11 na skrzynkę mailową rzecznika prasowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie przyszedł mail, którego autor poinformował o podłożonej bombie na sali wykładowej i która ma wybuchnąć o godz. 12.00.

O tym fakcie zostały poinformowane służby ratunkowe. Rektor uczelni zarządził ewakuację wszystkich budynków uczeni na terenie Lublina i zwolnieniu pracowników i studentów do domu.

„Kochani, to bardzo nie fajna informacja, ale znowu mamy groźbę bombową. Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński w dniu 30 stycznia 2019 r. zarządza niezwłoczną ewakuację pracowników i studentów wszystkich budynków dydaktycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II” – czytamy w oświadczeniu uczelni.

Ewakuacja dotyczy następujących budynków: Gmach główny (bez stołówki) Centrum Transferu Wiedzy Kolegium Jana Pawła II Kolegium Norwidianum Wydział Matematyki Informatyki i Architektury Krajobrazu Biotechnologia budynki na Majdanku nr 2 i 3 Collegium Iuridicum. Ewakuacja nie dotyczy domów akademickich i budynków mieszkalnych KUL.

Na miejscu są zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policja. Trwa przeszukiwanie wszystkich budynków uczelni.

Przypomnijmy, że podobnego zdarzenia w budynkach należących do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego doszło dwa tygodnie temu. O tym pisaliśmy tutaj – Wielka ewakuacja we wszystkich budynkach KUL-u. Powodem informacja o bombie

Wasze zdjęcia

Wkrótce szczegóły.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To ja mam jedno pytanie , czy naszej kochanej policji tak trudno jest namierzyc tego kto juz poraz kolejny wysyla informacje o niby bombie? i ma z tego zapewne niezly ubaw ze wiele osob musi byc ewakuowanych a na miejsce przyjedza zawsze policja i straz pozarna

  2. My dziś pisaliśmy egzamin i co dalej? przełożą nam go a niektórzy studenci pracują biorą specjalnie wolne by zaliczyć egzamin a później się człowieku martw.