Lublin: Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy. Policjanci ujawnili ponad 400 wykroczeń

kontrola trzeźwości
Zdjęcie ilustracyjne

Kolejny dzień pracy policjantów z ruchu drogowego na ulicach Lublina i kolejni kierowcy, którzy będą musieli zrobić sobie trzymiesięczne przerwy od prowadzenia pojazdów.

W czwartek odbyła się ogólnopolska akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W ramach działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i rowerzystów. Szczególnym nadzorem objęto przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych drogach.

Policjanci z Wydziały Ruchu Drogowego KMP Lublin ujawnili łącznie ponad 400 wykroczeń. Zdecydowana większość z nich dotyczyła nieprawidłowych zachowań w stosunku do pieszych. W działania zaangażowano również policjantów grupy „SPEED”.

Łącznie zatrzymano 9 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. – „Jeden z kierujących na ulicy Poligonowej jechał z prędkością 120 km/h. 25-latek musiał pożegnać się z prawem jazdy na 3 miesiące” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.