Lublin. Kobiety blokują przejścia dla pieszych, policja na miejscu. Lista zablokowanych ulic

protest kobiet lublin ulice
Blokada przejścia dla pieszych na ul. Głębokiej | fot. Aleksandra Borzęcka

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na ulicach Lublina. Ma to związek z akcją blokowania głównych ulic przez uczestników Ogólnopolskiego Protestu Kobiet.

„Policjanci będą obecni w miejscach, gdzie może dojść do blokady drogi lub innych form utrudniania ruchu. Dziś po południu może do nich dojść w wielu miastach. Na bieżąco będziemy reagować na zastaną sytuację. Policjanci ruchu drogowego będą upłynniać ruch, w niektórych sytuacjach mogą zostać wprowadzone objazdy. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych i słuchanie poleceń policjantów” – mówi kom. Andrzej Fijołek z biura prasowego KWP w Lublinie.

Blokada ulic w Lublinie – 26.10.2020

Blokady przejść dla pieszych będą miały miejsce na ulicach Sowińskiego (przed kładką dla pieszych UMCS), Głębokiej (okolice Uniwersytetu Przyrodniczego) oraz al. Racławickich (okolice KUL). Przejścia dla pieszych mają być również zablokowane przed Bramką Krakowską oraz przy Rondzie Krwiodawców.

„Zapraszamy do blokowania przejść, na których NIE ma sygnalizacji świetlnej np. ul. Zesłańców Sybiru, Narutowicza, Lubartowska, niektóre punkty na ul. Nadbystrzyckiej. Blokowanie polega na nieustannym poruszaniu się wzdłuż przejścia dla pieszych tak, aby uniemożliwić ruch samochodów. Przepuszczamy karetki i straż pożarną” – czytamy w opisie wydarzenia.

Pierwsze utrudnienia pojawiły się od godz. 14.30. Z informacji, które do nas dotarły wynika, że blokowanie przejść dla pieszych może potrać nawet do godz. 16-17.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.