Lublin: Kierowca ciężarówki z objawami koronawirusa opuścił szpital. Mężczyzna jest zdrowy

kierowca ciezarowki koronawirus lublin
Kierowca ciężarówki trafił do szpitala z objawami koronawirusa | fot. nadesłane

Klinikę Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie opuścił już kierowca ciężarówki, który trafił tam dzisiaj z objawami koronawirusa. Mężczyzna wrócił do kraju z Włoch.

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 11 na terenie Strefy Ekonomicznej na lubelskim Felinie. Do Oddziału Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie zatelefonował kierowca ciężarówki, który wrócił z Włoch. Miał on zaobserwować u siebie niepokojące objawy podobne do koronawirusa.

Czytaj więcej: Kierowca ciężarówki wrócił z Włoch z objawami koronawirusa. Trafił do szpitala w Lublinie

Mężczyzna zaparkował pojazd na zatoce przystankowej przy ul. Moritza. Stamtąd został zabrany przez ratowników medycznych, którzy zostali wyposażeni i odziani w kombinezony, maski oraz pozostałe elementy zapewniające im bezpieczny kontakt z potencjalnie chorą sobą. Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa trafił do Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1 przy ul. Staszica w Lublinie.

W szpitalu uruchomiono procedury obowiązujące w przypadku zakażenia. Mężczyzna został tam poddany badaniom. Okazało się, że jednak nie ma objawów wskazujących na zakażenie koronawirusem. Po południu został zwolniony do domu. Mężczyzna zaraz po opuszczeniu szpitala udał się po swoją ciężarówkę, która przez cały ten czas blokowała przystanek autobusowy.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy koronawirus SARS-Cov-2: Byłeś za granicą i źle się czujesz? Sprawdź co robić i gdzie się zgłosić!

IMG 20200228 WA0000
Kierowca ciężarówki z objawami koronawirusa opuścił szpital | fot. czytelnik Artur

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.