Lublin: Kierowca ciężarówki wrócił z Włoch z objawami koronawirusa. Trafił do szpitala w Lublinie

karetka pogotowie autobus mpk ztm lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W piątek do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie zadzwonił kierowca ciężarówki. Mężczyzna poinformował, że źle się czuje i niedawno wrócił do kraju z Włoch.

W piątek (28.02.2020) po godz. 11 do Oddziału Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie zadzwonił mężczyzna, pracownik firmy transportowej, który właśnie wrócił z Włoch. Miał on zaobserwować u siebie niepokojące objawy i w obawie przed koronawirusem jak najszybciej skontaktował się z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Kierowca ciężarówki z objawami koronawirusa w Lublinie

Mężczyzna zaparkował ciężarówkę na zatoce przystanku (Moritza NŻ 01) przed jedną z firm przy ul. Moritza na terenie Strefy Ekonomicznej na lubelskim Felinie. Na miejsce po mężczyznę został wysłany zespół ratowników medycznych. Ratownicy zostali wyposażeni i odziani w kombinezony, maski oraz pozostałe elementy zapewniające im bezpieczny kontakt z potencjalnie chorą sobą.

Następnie mężczyznę prawdopodobnie z gorączką zabrano do Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1 przy ul. Staszica w Lublinie. Uruchomiono procedury obowiązujące w przypadku zakażenia.

Przystanek wyłączony z użytkowania

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z uwagi na utrudnienia występujące na Strefie Ekonomicznej w obrębie przystanku Moritza NŻ 01, zostaje on wyłączony z obsługi komunikacyjnej do odwołania. Ciężarówka blokuje zatokę przystankową.

AKTUALIZACJA: Kierowca ciężarówki z objawami koronawirusa opuścił szpital. Mężczyzna jest zdrowy

CZYTAJ TAKŻE: Nowy koronawirus SARS-Cov-2: Byłeś za granicą i źle się czujesz? Sprawdź co robić i gdzie się zgłosić!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.