Lublin i woj. lubelskie: 30 osób w szpitalach z podejrzeniem koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Z 18 do 30 wzrosła liczba osób hospitalizowanych w szpitalach w województwie lubelskim ze względu na podejrzenie zakażenia koronawirusem.

Według danych Ministerstwa Zdrowia przekazanych w piątek 13 marca o godz. 18.00, w związku z koronawirusem w całej Polsce hospitalizowanych jest 521 osób. Ponadto 3151 osób poddano kwarantannie domowej, a 17784 zostało objętych nadzorem sanepidu. W sumie koronawirusa wykryto u 68 osób w Polsce.

W województwie lubelskim zwiększyła się liczba osób, która jest objęta nadzorem epidemiologicznym w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Kontrolowanych przez sanepid jest już łącznie 2329 osób. Oprócz tego 30 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia, a 274 zostało objętych kwarantanną.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi koronawirusa w Polsce. Kliknij >>TUTAJ<< i sprawdź najnowsze wiadomości.5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Uwielbiam jak każdy półmózg wyciąga >”czytanie ze zrozumieniem” – to chyba sama nie zrozumiałaś tego co napisałaś. Spróbuj jeszcze raz, zacznij od swojego własnego komentarza. Wynajdź sobie w tekście powyżej: ile osób jest w kwarantannie, a ile hospitalizowanych, a u ilu potwierdzono koronawirusa… Tylko się postaraj skupić.

 2. W Świdniku do sklepu wpuszczają po 5 lub 10 osób, i w kolejce obowiązuje zachowanie odstępu jeden metr klient od klienta.Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie brawo ktoś w końcu pomyslał o bezpieczeństwie klientów Wprowadzić takie rozwiązanie we wszystkich sklepach.
  Przypominam kasjerki także mają radziny!!!!!!!!!!
  Kupcie sobie drożdze i mąkę sami pieczcie chleb i bułki
  Chleb i woda nie ma głoda

 3. Kwi ty pomyśl albo przeczytaj ze zrozumieniem (choć jak widać to dla ciebie za trudne) bo nic takiego nie napisałam.
  Testy wykonują każdemu kto został przewieziony do szpitala więc odpowiedź czy osoby hospitalizowane są zarażone powinna być na drugi dzień.

 4. Zapewne takie kryteria, że jak ktoś już ma objawy grypopodobne to jest hospitalizowany, a kwarantanna to gdy ktoś miał styczność z kimś zarażonym i czeka w domu czy się pojawią…? A myślisz bystrzaro, że tych testów mają tyle, co maseczek i zrobią test każdemu kto zakaszle?! Pomyśl.

 5. Nie rozumiem. Jakie kryteria odpowiadają za to że podejrzany jest hospitalizowany? A inny poddany jedynie kwarantannie?
  Testy dają wynik w 8h to dlaczego ciągle ta liczba prawie się nie zmienia?