Lublin: Dwóch kolejnych sprawców napadu zgłosiło się na policję

Dwóch kolejnych napastników zgłosiło się na komisariat, zostali tymczasowo zatrzymani. Jak przyznali wiedzieli, że wcześniej czy później będą zatrzymani przez policjantów. Trzeci napastnik został zatrzymany tydzień temu. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dzięki publikacji zdjęć z monitoringu autobusu, sygnałom od czytelników lubelskich portali oraz ustaleniom policjantów w ubiegłym tygodniu zatrzymany został jeden ze sprawców rozboju, do którego doszło 20 sierpnia. Zatrzymany to 16 letni mieszkaniec Lublina. Policjanci ustalili także dwóch pozostałych napastników w wieku 18 i 20 lat.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń do rozboju doszło około godz. 03: 45. Pokrzywdzony mężczyzna, mieszkaniec powiatu lubelskiego, jechał autobusem w kierunku ul. Żeglarskiej. Jeszcze podczas jazdy został zaczepiony przez trzech nieznajomych mężczyzn, którzy wykorzystując zatrzymanie autobusu na przystanku „Klub Jeździecki 02” siłą wyciągnęli go na zewnątrz. Tam zaczęli go bić i kopać po całym ciele, a następnie dokonali kradzieży portfela z pieniędzmi oraz telefonu.

Dwaj pozostali napastnicy sami zgłosili się w sobotę na VII komisariatu Policji. Jak przyznali wiedzieli, że wcześniej czy później będą zatrzymani przez mundurowyh i ukrywanie się nie ma sensu.

Wobec podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.