Lublin: Drogowcy zamkną ul. Nałęczowską. Będą wymieniać zniszczoną nawierzchnię

05132017 radzyminska frezo 14 1496662182
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM Warszawa

W poniedziałek rozpoczął się remont odcinka ul. Nałęczowskiej w Lublinie. Na najbliższy piątek i sobotę drogowcy zaplanowali zamknięcie ulicy dla kierowców.

W poniedziałek 25 maja rozpoczęły się prace remontowe na ul. Nałęczowskiej. Chodzi o 700-metrowy odcinek od numeru 58 do skrzyżowania z ul. Gnieźnieńską. Obecnie tu możemy się spodziewać jedynie lokalnych utrudnień.

Od najbliższego piątku ma to się zmienić. Drogowcy przystąpią do frezowania remontowanego odcinka jezdni. By móc przystąpić do prac konieczne jest zamknięcie drogi dla pojazdów, co będzie wiązać się z objazdami, dotyczy to również komunikacji miejskiej.

„W piątek i sobotę (29 i 30 maja) planowane jest zamknięcie ulicy od adresu Nałęczowska 58 do ul. Gnieźnieńskiej. Wykonywane wtedy będzie frezowanie ulicy i warstwa wyrównawcza” – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza.

W dniach 1 i 2 czerwca od skrzyżowania z ul. Gnieźnieńską w kierunku granic miasta na terenie inwestycji obowiązywać będzie zawężenie jezdni o jeden pas ruchu. Ruch będzie się odbywał wahadłowo drugą stroną ulicy.

W sobotę 6 czerwca ponownie zamknięta zostanie ul. Nałęczowska (od numeru 58 do ul. Gnieźnieńskiej), w celu ułożenia warstwy ścieralnej jezdni. W pozostałe dni ruch ma się odbywać przy miejscowych zawężeniach.

„Objazdy podczas zamknięcia ulic dla obu kierunków wyznaczone będą ulicami Gnieźnieńską, Wojciechowską i Morwową. Zakończenie prac planowane jest do końca czerwca” – dodaje Jędrek.

remont nałęczowska objazd

Objazdy komunikacji miejskiej w związku z remontem ul. Nałęczowskiej

  • linia nr 3 w obu kierunkach jazdy: Dąbrowica – Nałęczowska – Gnieźnieńska – Wojciechowska – al. Kraśnicka – …
  • linia nr 33 w kierunku przystanku Nałęczowska 01: … – Nałęczowska – Gnieźnieńska – Wojciechowska – Morwowa – Nałęczowska – al. Kraśnicka (Nałęczowska 01)
    w kierunku przystanku Tomaszowice-kościół 01: al. Kraśnicka (Nałęczowska 01) – Wojciechowska – Gnieźnieńska – Nałęczowska – …
  • linia nr 54 w kierunku przystanku Wądolna 01: … – Sławin – Gnieźnieńska – Wojciechowska – Zana – Bohaterów Monte Cassino – Wojciechowska – Gnieźnieńska – Sławin – …
  • linia nr 79 w kierunku przystanku Nałęczowska 01: … – Nałęczowska – Gnieźnieńska – Wojciechowska – Morwowa – Nałęczowska – al. Kraśnicka (Nałęczowska 01)

W czasie obowiązywania objazdów nie będą funkcjonować przystanki: Sobótki 01, Mazowieckiego 01 i 02, Bohaterów Monte Cassino 03, Cisowa 01 i 02, Morwowa-Helenów NŻ 02. Ponadto przystanek Gnieźnieńska 02 będzie zlokalizowany na ul. Gnieźnieńskiej za skrzyżowaniem z ul. Nałęczowską.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.