Lublin. Coraz więcej zajętych łóżek covidowych w szpitalu tymczasowym

Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link / LUW
Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link / LUW

Liczba pacjentów leczonych w szpitalu tymczasowym przy ul. Dworcowej w Lublinie wzrasta. Od otwarcia, które nastąpiło 21 grudnia, placówka przyjęła łącznie 38 pacjentów.

Szpital tymczasowy przyjmuje nowych pacjentów

Trzecia fala koronawirusa jest wyraźnie widoczna w szpitalnych statystykach. Liczba zajmowanych łóżek w szpitalu tymczasowym w Lublinie rośnie. W styczniu szpital tymczasowy przyjął łącznie 15 pacjentów.

„Podczas weekendu odnotowaliśmy największą dotychczas ilość pacjentów w szpitalu tymczasowym – 17. Obecnie (stan na 02.03.2021) w szpitalu przebywa 14 osób chorych na Covid-19” – mówi Anna Guzowska z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

Od otwarcia szpital tymczasowy przyjął w sumie 38 pacjentów. Dla pacjentów przygotowano 66 łóżek, w tym 10 respiratorowych. W razie potrzeby w szpitalu tymczasowym w Lublinie będą uruchamiane kolejne łóżka. Docelowo szpital może przyjąć 480 pacjentów.

W szpitalu zatrudnionych jest 125 osób na umowy o pracę, kontrakty i umowy zlecenia.

CZYTAJ TAKŻE:
Szpital tymczasowy w Lublinie wśród najdroższych w kraju

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.