Szpital tymczasowy w Lublinie wśród najdroższych w kraju

Szpital tymczasowy w Targach Lublin
Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link / LUW

Szpital tymczasowy w Targach Lublin jest jednym z najdroższych szpitali przygotowanych dla chorych na Covid-19. Od otwarcia przyjął zaledwie czterech pacjentów.

Szpital tymczasowy w Targach Lublin oficjalnie został otwarty 21 grudnia. Trafiają do niego pacjenci, u których rozpoznano zakażenie koronawirusem i wymagają hospitalizacji i podstawowego leczenia np. osoczem lub tlenoterapii. Pacjenci przyjmowani są według kryteriów, które opisaliśmy TU.

Pierwszy pacjent trafił do szpitala tymczasowego w Lublinie 29 grudnia. Obecnie (stan na 4.01.2021 r.) w szpitalu przebywa łącznie czterech zakażonych pacjentów. Na pacjentów czeka 66 łóżek, w tym 10 łóżek respiratorowych. Zatrudnienie w szpitalu znalazło 115 osób.

Szpital tymczasowy w Lublinie wśród najdroższych w kraju

Jak ujawnia Rzeczpospolita, prawie 520 milionów złotych zapłacił rząd za utworzenie 19 szpitali tymczasowych w Polsce. Nie uwzględniono tu jednak kosztów zorganizowania 14 kolejnych placówek, w tym szpitala na Stadionie Narodowym.

Wśród najdroższych szpitali tymczasowych jest ten na terenie Targów Lublin. Jego budowa to koszt 47,9 mln złotych. Więcej kosztowały tylko szpitale we Wrocławiu (75,6 mln zł) i Katowicach (55,5 mln zł).

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.