Lublin City Race: Rowerowe sprinty w centrum miasta

Lublin City Race: Rowerowe sprinty w centrum miasta - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Rywalizacja na Starym Mieście to właśnie tam tegoroczne zmagania w ramach cyklu Eliminator MTB 2015, startują 24 maja w Lublinie. Na uczestników i kibiców czeka wiele atrakcji i emocji sportowych. Inauguracja Eliminatora MTB odbędzie się w ramach „Lublin City Race”. Impreza już po raz czwarty zawita do „miasta inspiracji”. W tym roku na zawodników czeka zmieniona trasa – a konkretnie taka jak ostatnio tylko poprowadzona w przeciwnym kierunku.

Lublin już po raz czwarty gościć będzie uczestników sprinterskich zawodów eliminacyjnych. To tutaj wszystko się zaczęło… Mimo swojej dość krótkiej historii, impreza przyciągnęła zawodników z całej Polski, ale również z Ukrainy, Litwy, a nawet Chile. Byli wśród nich nie tylko zawodnicy jeżdżacy na codzień cross-coutry czy maratony. Pojawił się Maciej Jodko – czołowy zawodnik DH i olimpijczyk w snowboard crossie, Remek Oleszkiewicz – specialista od 4crossu, czy Marek Długołęcki – wicemistrz świata w bikejoringu.

W tym roku z pewnością nie zabraknie czołowych zawodników, jak choćby obrońcy tytułu z 2014 roku – Adriana Rzeszutko. Lublin po raz kolejny dostarczy zawodnikom i kibicom wielu wrażeń – brukowane uliczki, Plac po Farze i przejazd po drewnianych przeszkodach, oraz pewną niespodziankę… czyli odwrócenie kierunku przebiegu trasy.

Lublin to miasto o blisko 700 letniej historii, obfitującej w ważne wydarzenia rodzące się na styku kultury polskiej i wschodnich kresów Rzeczypospolitej. Nie można w pełni zrozumieć naszego miasta bez poznania jego tradycji jagiellońskich, wieloreligijności i przedwojennej diaspory żydowskiej. Obecnie magiczny klimat Lublina tworzy między innymi posiadające własną duszę Stare Miasto i ulokowane w zabytkowych kamienicach liczne stylowe restauracje i puby. Lublin to miasto, w którym historia przeplata się ze współczesnością, a bogate dziedzictwo kulturowe wpływa na codzienne życie. Aby się o tym przekonać, trzeba tego doświadczyć.

W tym roku na zawodników czeka zmieniona trasa – a konkretnie taka jak ostatnio tylko poprowadzona w przeciwnym kierunku. Pojawią się również sztuczne przeszkody, które w minionym roku skutecznie utrudniły trasę.

Mapa_Lublin_2015

Nowością na Eliminatorze MTB będzie możliwość drukowania zdjęć na imprezie. Dzięki nawiązaniu współpracy z marką Epson, na każdych zawodach z cyklu pojawi się stoisko z drukarką Epson L850, na której będzie można wydrukować w świetnej jakości zdjęcia z trasy wyścigu. To nie koniec niespodzianek od Epsona – wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosujemy także drukarkę Epson L355.

 

 

Harmonogram zawodów:

10:00 – otwarcie biura zawodów (Rynek)
11:30 – oficjalny trening na trasie
12:00 – rozpoczęcie zawodów – wyścig indywidualny na czas
13:00 – rozpoczęcie wyścigów eliminacyjnych
16:00 – wyścigi finałowe
17:00 – dekoracja zwycięzców i zakończenie imprezy

EliminatorMTB - Lublin City Race

fotografia: Magdalena Wójcik

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.